Kov
31
2009

Akcija “Norime gyventi švariau 2009″

No Gravatar


„Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą
Ir žiemos šaltos trūsus pargriaudama juokės“

Nemanau, kad Kristijono Donelaičio saulelei iš visiems žinomo kūrinio, šiandien labai linksma… nes nutirpdžiusi sniego apklotus ji pamato ne snieguoles ar žibutes, o „tikrąsias“ civilizacijos gėles.

Todėl šių metų kovo 29 d. būrys entuziastingų žvejų ir gamtos mylėtojų rinkosi prie Dovinės upės vingiuose esančios estrados. 16 asmenų grupėje buvo ir jaunų ir senų, ir vyrų ir moterų. Visus juos į šį nuostabų gamtos kampelį sutraukė bendras tikslas – akcija „Norime gyventi švariau“. Tik atvykus pirmas vaizdas išties atrodė kraupus – žemė tiesiog nuklota šiukšlėmis, atrodo nėra kur kojos padėti. Tačiau susirinkusieji pajuokaudami ir pakeiksnodami šiukšlintojus su entuziazmu pasidalino šiukšlių maišus, užsidėjo pirštinės ir ėmėsi gana nedėkingo, tačiau labai reikalingo gamtai (ir visiems mums) darbo. Maišai greitai pilnėjo, nes matėsi, kad čia „pasidarbavo“ ne vienas ir ne keli mūsų krašto piliečiai… Visus labai stebino toks didelis žmonių abejingumas gamtai ir konkrečiai šiam nuostabiam jos kampeliui, juk renkamos šiukšlės buvo ne tik saldainio popierėlis ar vienkartinis kavos indelis, o kalnai krūmuose suverstų buitinių iš namų atvežtu atliekų. Ir nesuprantama yra sveiku protu, kodėl keletą kilometrų  reikia vežti šiukšles iš namų, kada kiekviename kaime yra konteineriai atliekoms?
Prie upės būriavosi būrys žvejų, kurie gaudė pavasarinę saulutę pajutusią ir suaktyvėjusią žuvį. Labai gaila, bet nė vienas jų prie „talkos“ neprisijungė. Galbūt jiems žvejoti tarp šiukšlių buvo maloniau ir labiau įprasta…
Prabėgus pusantros valandos šiukšlių jau beveik nesimatė ir netrukus visi galėjo lengviau atsikvėpti – aplink nesimatė nei vienos šiukšlės, o pilni jų maišai buvo kraunami į šiukšlių surinkti atvykusią mašiną.
Baigę darbus „krokodile“ linksmai nusiteikusi kompanija pajudėjo į prie Šešupės užtvankos įsikūrusį Marių parką. Čia vaizdas iš pirmo žvilgsnio atrodė daug geresnis, bet kaip vėliau paaiškėjo nedaug kuo ir skyrėsi. Tik čia jau pasirodė mūsų žvejų „kultūra“ Matydamas tokius kalnus jaukų pakelių, masalų dėžučių ir panašaus“ gėrio“ pradedi nejučia abejoti ar galima tiek tiesiog pamesti… Gal „žvejai“ taip pasižymi žūklės vietą, kad galėtų rasti atėjus kitą dieną su draugu ir pasigirti jam, jog „aš vakar čia numečiau pora „dzykų“ dėžučių, kad niekas vietos neužimtų“ Nemanau ar  toks „žvejys“ išdrįstų pasigirti tokiu savo „žygdarbiu“ nors numesti šiukšlę buvo lengva… „Žvejys“ rašau kabutėse, nes negaliu tokiu vandalų ir gamtos niokotojų vadinti žvejais, kurie ne tik, kad nepadeda gamtai atstatyti „žuvų-žvejų“ pusiausvyrą, bet dar ir turi nachališkumo joje priteršti, negalvodami apie ateitį… Tas pats liečia visus „poilsiautojus“ naktinius „kavos gėrėjus“ ir kitokius gamtos teršėjus.
Akcija „Norime gyventi švariau 2009“ manau pavyko, nes susirinkusių klubo  narių ir jo svečių neabejingumas mūsų krašto gamtos puoselėjimui parodė, kad yra žmonių kurie mano manymų niekada nešiukšlins ir neleis to daryti kitiems.
Visi akcijos dalyviai buvo maloniai nustebinti, kai buvo pakviesti į Marių parke esantį viešbutį-restoraną „Šešupės vingis“ kur jau ant stalo garavo restorano virėjų paruošta gardi žuvienė. Toks restorano kvietimas buvo tikrai malonus įvertinimas mūsų dienos darbo. Todėl norime klubo vardu padėkoti „UAB Šešupės vingis“ direktorei Elitai Balčiūnienei už šią padarytą staigmeną
Apibendrinant galima būtų paminėti, kad šiukšlių rinkimo akcija „Norime gyventi švariau 2009“ buvo Sportinės ir mėgėjiškos žūklės klubo „Eko Fishing“ paruošto projekto „Susimąstyk“ dalis. Akcijos metu buvo surinkta 73 pilnutėliai maišai šiukšlių. Jų bendra talpa apie 8000 litrų. Taigi akcija tikrai buvo sėkminga, o surinkti šiukšlių kiekiai tikrai įspūdingi. Tikėkimės kitais metais dalyvių skaičius didės, o šiukšlių mažės. Ir nelikime abejingi šiukšlintojams, nes abejingumas yra tikrai didžiausia mūsų yda.

Sportinės ir mėgėjiškos žūklės klubas „Eko Fishing“

Apie Autorių: Admin Adminovič

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida