Spal
30
2009

Antrasis klubo “Podlaskiego” čempionatas – Augustovo kanale

No Gravatar


Antrasis klubo “Podlaskiego” čempionatas – Augustovo kanale

Sveiki bičiuliai,
2009 10 25 Lenkijoje, Augustovo kanale, vyko „Podlaskiego“ žvejų klubo organizuojamos plūdinės meškerės varžybos. Vos sulaukęs pakvietimo vykti į Lenkiją nė trupučio neabejojau, kad vyksiu, nors ir gripas pradėjo pulti. Visą savaitę atidžiai ruošiausi, rišau naujas sistemėles, pavadėlius, ieškojau informacijos internete, varčiau senus užrašus. Žvejyba kanale yra kiek neįprasta mums, todėl ir pasiruošimas jai nėra tipinis. Ilgai galvojau kokius jaukus reikėtų rinktis, naudoti kvapus ar ne, kokie jauko priedai galėtų praversti. Visa tai turi įvertinti kiekvienas žvejys, besirengiantis varžyboms.
Augustovo kanalas yra maždaug 20 metrų pločio, apie 2,20 m. gylio, vanduo tamsus, srovės beveik nėra, dominuojanti žuvis kuoja ir nedideli karšiai. Prisipažinsiu, kad didelis žuvies kiekis kanale mane nustebino. Pas mus retame telkinyje tiek daug žuvies. Dažname sektoriuje vanduo virte virė nuo nedidelių kuojyčių ir aukšlių.

Dauguma varžybų Lenkijoje vyksta kiek neįprasta mums tvarka. Žvejojama vieną turą, keturias valandas. Šiose klubo varžybose dalyvaujančių žvejų skaičius ir meistriškumas nei kiek nenusileidžia Lietuvos sportinės žūklės klubų lygai. Šį kartą varžėsi 37  žvejai, tarp jų ir svečiai iš Lietuvos, trys klubo “Eko Fishing” nariai, bei vienas Marijampolės Moksleivių kūrybos centro jaunasis žvejys. Atkreiptinas dėmesys, kad Lenkijoje beveik visi žvejai žvejoja sudurtinėmis meškerėmis, retai kuris turi tik paprastą sportinę meškerę. Taigi, iš pirmo žvilgsnio lenkų sportinės žūklės lygis tikrai paliko gerą  įspūdį.
Jau prasidėjus varžyboms pastebėjau, kad pergalę lems greitis. Todėl reikėjo ruoštis sporines meškeres. Kas tai žinojo, gaudė labai greitai ir atsiplėšė nuo konkurentų. Aš žvejojau tik sudurtine meškere. Be abejonės, tokio greičio kaip su „batu“ čia neparodysi, tačiau konkuruoti su varžovais buvo galima. Teisingai pasirinkta jaukinimo taktika, nuotoliai, sistemėlės, leido alsuoti lenkams į nugarą. Jaukinau du skirtingus nuotolius. Tolimesnį skyriau didelei žuviai, artimesnį – smulkmei. Žvejybos metu stebėjau savo varžovus, ypatingai varžovą iš dešinės Marek Romanowski. Tai labai stiprus sportininkas, praktiškai nuolat laimintis sportinės žūklės varžybose. Jau po kelių minučių atkreipiau dėmesį, kad jam kimba didesnė žuvis nei man. Ieškojau atsakymo, kas ne taip. Keičiau masalus, nuolat vertinau situaciją. Žuvies kiekis jaukinimo zonoje buvo didelis, tačiau dauguma jų buvo labai mažos. Todėl reikėjo greitai galvoti, kaip iš viso žuvų būrio išsirinkti didesnę kuoją ar karšį. Čia ir pasireiškia žvejo sąmoningumas. Pakeičiu taktiką ir rezultatas akivaizdus. Žuvis žymiai stambesnė ir suprantu, kad viską darau gerai. Po kurio laiko nutariau patikrinti tolimesnį atstumą, kur tikėjausi sulaukti didesnės žuvies. Iš karto kibimas – nedidelė kuoja. Nuleidžiu sistemėlę į vandenį antrą kartą. Lengvai prilaikau, plūdė panyra. Paketu ir matau, kaip isitempia amortiztorius. Apie 300 gr. kuoja keliauja į graibštą. Taktika veikia puikiai. Tačiau, nusprendžiu, kad su ilgu štekeriu per daug gaišinasi laikas ir pereinu vėl prie trumpojo.

Žuvis kibo beveik visų varžybų metu, todėl po dažno meškerės stumdymo pradėjo jaustis nuovargis.Galiausiai varžybos baigėsi ir buvo galima kiek atsipūsti. Susumavus rezultatus pirmąją vietą užėmė Marcinczyk Mateusz sugavęs 5600 gr. žuvies, antras Lukasz Romanowski – 5405 gr., trečias Marek Romanowski 5260 gr. „Eko Fishing“ klubo nariams sekėsi taip pat neblogai. Vytautas Leonas užėmė šeštą vietą – 4765 gr., Karolis Dvylys 31, sugavęs 1680 gr. Jaunasis Andrius Kavaliauskas buvo 32 –as, sugavęs 1525 gr., Silvijus Dvylys 37, – 1155 gr. Organizatoriai nuoširdžiai padėkojo visiems dalyvavusiems, pasidžiaugė, kad sulaukė svečių iš Lietuvos, įteikė prisiminimo diplomus. Taigi, tiek pastebėjimų apie šias varžybas. Iki sekančių susitikimų!

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida