Lap
13
2011

APIE LIETUVOS SPORTINĖS ŽŪKLĖS KLUBŲ LYGĄ, SKAIČIUS IR ANALIZĘ III

No Gravatar


Baigėsi 2011 m. Lietuvos sportinės žūklės klubų lygos (LSŽKL) vasaros sezonas. Nugalėtojai išaiškinti, medaliai išdalinti, sudalyvauta Pasaulio ir Europos čempionatuose, o dabar ramiai laukiama žiemos, kur net neabejoju, kad virs naujos kovos ne tik dėl medalių, bet ir dėl vietos Lietuvos rinktinėje.

Šiais metais FIPS (Tarptautinė žūklės federacija) įvedė naujų reikalavimų sportininkams, į kuriuos kiekviena šalis narė atsižvelgė ir atitinkamai pritaikė savo nacionaliniuose čempionatuose. Bene pagrindinis reikalavimas buvo įvestas 4  valandų trukmės varžybų (vieno turo) laikas, jaukų kiekis padidintas iki 20 litrų. Nežiūrint to,  FIPS taip pat įvedė reikalavimą naudoti 4 metrų ilgio tinklelius sugautoms žuvims laikyti, tačiau kol kas Lietuvoje šio reikalavimo nėra. Reikia manyti, kad griežtėjant aplinkosauginiams reikalavimams artimiausiu metu šis reikalavimas bus įvestas ir Lietuvoje. Juk išsaugoti ir paleisti, turėtų tapti mūsų prioritetu.

2011 m. LSŽKL vasaros varžybose dalyvavo aštuoni sportinės žūklės klubai.  2010 m. šis skaičius buvo toks pat, 2009 m. jis siekė net vienuolika. Taigi,  LSŽKL gretos retėja. Naujų sportinės žūklės klubų ir perspektyvaus jaunimo LSŽKL yra labai mažai ir jeigu niekas nepasikeis, šis skaičius gali pasiekti kritinę ribą. Tuo tarpu atsiranda puiki terpė užsienio klubams, kurie šią situaciją gali išnaudoti ir užpilyti “tusčias” vietas.

2011 m. sezonas parodė, kad LSŽKL itin trūksta kvalifikuotų teisėjų. Tai bene rimčiausia problema.  Šiemet, kaip  papildomas būdas fiksuoti dalyvių pažeidimus, gan sėkmingai buvo panaudota „kaimyno“ kontrolė. Ši kontrolė pasižymi tuo, kad yra savalaikė. Tačiau ji efektyvi tiek, kiek patys varžybų dalyviai išmano taisykles ir priklauso nuo to, nori ar nenori sportininkas apie pažeidimą pranešti. Būtent taip pažeidimai buvo užfiksuoti žvejojant Kintų kanale. Dažniausiai pasitaikantis varžybų pažeidimas, beje kaip ir pernai, buvo per didelis kontrolei pateikiamas jaukų kiekis, taip pat vis dar pasitaikydavo atvejų, kuomet sportininkai įeidavo į sektorių su paruošta žvejybos įranga. Kaip to išvengti? Siekiant išvengti tokių pažeidimų Europos ir Pasaulio čempionatų metu, papildomai atliekamas sportininkų tikrinimas sektoriuje. Jis trunka apie penkias minutes. Burtų keliu atrenkami sportininkai kiekviename sektoriuje po vieną ir be įspėjimo patikrinamas meškerės ilgis, kuris turi neviršyti 13 metrų, tinklelio ilgis (4 metrai), patikrinama ar tinklelis yra tuščias, patikrinami krepšiai ar juose nėra neleistinų daiktų ir pan. Tokią kontrolę galima būtų pritaikyti ir Lietuvoje.

Toliau šiame straipsnyje aptarsime LSŽKL klubų pasirodymus 2010-2011 m. vasaros sezono metu. Lentelėse pavaizduota kaip klubams sekėsi žvejoti stovinčiuose ir tekančiuose vandens telkiniuose, kaip sekėsi tobulinti žvejybą „Match“ meškere, atskirai apžvelgsime asmeninius sportininkų pasirodymus. Na ir galiausiai aptarsime Lietuvos rinktinės pasiektus rezultatus.

 Žemiau esančioje lentelėje pavaizduotos LSŽKL klubų iškovotos vietos. Matome, kad 2011 m. Lietuvos čempionais tapo žūklės klubas „Meknė“. Antrąją vietą užėmė „Lifosos meškeriotojai“, treti – klubas „Fortūna“. Čempiono vardo „Meknė“ siekė nuosekliai. 2010 m. „Meknė“ užėmė antrą vietą.

Kaip klubams seksi per paskutinius dvejus metus, pavaizduota žemiau pateiktoje diagramoje.

Kaip matyti iš žemiau ęsančios diagramos, tekančiame vandenyje vis dar neįveikiamas žūklės klubas “Pyla”, nors jo šiemet ir nėra tarp prizininkų. Stebėtinai stabliai visus tris turus Skirvytės upėje “Pyla” užėmė pirmąsias vietas. Žemiau pateikti klubų iškovoti rezultatai žvejojant upėse. (II- antroji krantinė, III-trečioji krantinė).

Stovinčiame vandenyje geriausiai sekėsi žvejoti klubui “Meknė”. Per dvejus metus vykusias varžybasji iškovojo dvi pirmąsias vietas ir kartą buvo antra. 2011 m. Pakumulšių tvenkinyje pirmąją vietą iškovojo klubas “Fortūna”.

2011 metais “Match” turą laimėjo klubas “Meknė”. Antroji vieta atiteko klubui “Pyla”, trečioji vieta klubui “Ekofishing”. Kitų klubų pasirodymai pateikiami žemiau esančioje lentelėje.

Trumpai apie Kintų kanalą. Rezultatai rodo, kad šis vandens telkinys ir toliau sunkiai perkandamas riešutas varžybų dalyviams. Lietuva nėra kanalų šalis, tačiau jeigu tikrai norima daryti turą kanale, tai galima surasti ir geresnių kanalų. Pvz. Tam galima panaudoti visų jau pamirštą Elektrėnų ar Vilhelmo kanalą. (aut. nuomone, Kintų kanalas labiau tinkamas rengti komercines varžybas. Be to jau ne pirmą kartą varžybų dalyvai pastebi, kad vandens lygis Kintų kanale visuomet yra kaitaliojamas varžybų metu. Tuo tarpu gaudyti didelį karpį, kaip visiems akivaizdu, kad vanduo tai kyla tai krenta, nematau jokios logikos).

Pirmąją vietą šių metų sezone iškovojo ir geriausiu sportininku tapo Latvijos sportininkas Normund Grabovski (“Meknė”), antras Jonas Jablonskis (“Meknė”), trečias Audrius Unikas (“Lifosos meškeriotojai”). Puikų rezultatą šiemet pasiekė Darius Vilpišauskas bendroje įskaitoje užėmęs 5 vietą, Andrius Krivošėjavas pakilęs į 9 vietą, bei jaunasis Egidijus Juodis, – į 11 vietą.

Toliau aptarsime Lietuvos rinktinės pasirodymus Pasaulio čempionatuose, o tiksliau, paskutiniuose trijuose, kuriuose Lietuva dalyvavo. Per šį laikotarpį Lietuvos rinktinė gerokai atjaunėjo ir pasipildė jaunais sportininkais. Lietuvos rinktinės branduolį šiuo metu sudaro jaunosios kartos sportininkai, kurie savo sportinę karjerą pradėjo prieš gerą dešimtmetį.

Jaunimo atėjimą galima būtų susieti ir su gerėjančiais Lietuvos rinktinės rezultatais tarpautinėse varžybose. Vengrijoje Lietuvos rinktinė buvo 34, Olandijoje 28, Italijoje 23. Matematiškai viskas lyg ir aišku, po truputį kylame aukštyn. Net neabejoju, kad šie skaičiai turėtų būti kur kas mažesni ir manau, kad Lietuvai visuomet pritrūksta trupučio sėkmės.

Europos čempionatuose Lietuvos rinktinei sekėsi kur kas geriau nei pasaulio, nors be abejonės šių čempionatų negalima lyginti, nes Pasaulio čempionatuose dalyvauja žymiai daugiau šalių. 2008 m. Čekijoje Lietuva iškopė į aukštą aštuntą vietą. Tai geriausias Lietuvos iškovotas rezultatas iki šiol. 2011 m. Lenkijoje iškovota taip pat labai aukšta 9 vieta dar kartą įrodo, ko Lietuvos rinktinė yra verta iš tiesų.

Žemiau pateiktoje lentelėje matyti, kaip 2011 m. Pasaulio čempionate Italijoje sekėsi Lietuvos sportininkams. Aukščiausią vietą iškovojo Marius Unikas (41), Martynas Baranauskas (53), Jonas Jablonskis (64) .

2011 m. Europos čempionate Lenkijoje Lietuvos rinktinės nariai parodė charakterį. Nors žvejybos sąlygos buvo visiems labai sudėtingos, tačiau iškovotas rezultatas išties džiugina. Vilius Beinoras iškovojo (13), Audrius Unikas (25), Vytautas Leonas (62) vietą. Kitų rinktinės narių pasirodymai pateikti žemiau esančiame paveikslėlyje.

Tiek rezultatų šį kartą apie Lietuvos sportinės žūklės klubų lygą ir Lietuvos rinktinę. Iki sekančių susitikimų.

Vytautas Leonas

Ekofishing

Apie Autorių:

Ekofishing team

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida