Liep
4
2011

EUROPOS ČEMPIONATE LIETUVOS RINKTINĖ TARP DEŠIMTIES GERIAUSIŲ EUROPOS KOMANDŲ

No Gravatar


Lietuvos sportinės žūklės rinktinė sugrįžo iš  17 Europos čempionato Opolėje, kur tarp 27 stipriausių Europos šalių iškovojo garbingą 9 vietą. Europos čempionatas vyko 2011 m. birželio 25-25 dienomis kanale Ulgi (Lenkija).  Į Lenkiją Lietuvos rinktinė išvyko tokios  sudėties: Jonas Jablonskis, Izidorius Unikas, Marius Baranauskas, Vilius Beinoras, Vytautas Leonas, Audrius Unikas. Komandos treneris Rolfas Bitinas.

Pasiruošimą 17 Europos čempionatui Lietuvos rinktinė pradėjo, kaip ir dauguma Europos šalių, likus savaitei iki čempionato pradžios. Kartu su Lietuvos rinktine į Lenkiją vyko nemažas palaikymo ir padėjėjų skaičius. Pirmą kartą komanda turėjo asmeninį virėją (Airidą), kuris rūpinosi komandos maitinimu viso čempionato metu. Tai bene pirmas čempionatas, kai rinktinės nariai galėjo visą laiką skirti tik žvejybai, nesirūpindami maisto ruoša ir buitiniais dalykais. Didelį darbą atliko ir komandai labai daug padėjo komandos treneris Rolfas Bitinas, bei jo sūnūs Dainius ir Rytis. Visa tai, manau, atsispindėjo ir komandos pasiektame rezultate.

Pirmadienis. Pirmoji treniruotė buvo savotiškas netikėtumas. Jos metu Izidorius Unikas ir Vytautas Leonas sugavo po keletą 100-150 gramų sveriančių ešerių, o Marius Baranauskas, – daugiau kaip tris kilogramus sveriantį karšį. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo bene geriausia treniruotė per visą pasiruošimo laiką, jeigu imtume sugautos žuvies svorį.

Likusių treniruočių metu pagaudavome vis mažiau. Žuvis smulkėjo ir galiausiai kibo tik vidutiniškai 2 gramus sveriantys ešeriai ir 1 gramo meknės, kurioms reikėjo itin mažų 22-24 Nr. kabliukų. Aukšlių kanale buvo, tačiau jos visiškai nereagavo į jaukinimą ir geriausiai kibdavo per pirmą pusvalandį nuo startinio pajaukinimo pradžios. Tai pastebėję, atitinkamai pasirinkdavome žvejybos taktiką, kurią naudojome ir varžybų metu. Be jokios abejonės, varžybų favoritai buvo Anglijos rinktinė, daugelis šalių stebėjo anglų treniruotes ir atitinkamai koregavo savo veiksmus. Tačiau ar buvo kas stebėjo mus? Galiu drąsiai pasakyti, kad buvo. Jau po antrosios treniruotės, kuomet sugavo karšį Vilius Beinoras, kai kurių šalių rinktinės ne tik apie tai kalbėjo… Trečiosios dienos treniruočių metu už mūsų nugarų kartas nuo karto pasirodydavo vienas kitas „smalsuolis“ stebintis mūsų treniruotes.

Vėlesnių treniruočių metu nusprendėme naudoti kuo mažiau birių jaukų, didesnę dalį laiko skirdami juodai žemei. Toks jaukas padėdavo sugauti ešerių ir gružlių, kurie savo svoriu buvo kur kas didesni nei mažos meknės. Ulgi kanalo dugnas, apie septynis metrus nuo kranto, išpiltas gan stambiais akmenimis. Šioje akmenų juostoje laikėsi nedideli ešerių būriai. Taip pat pastebėjome, kad  didžioji dauguma gružlių laikėsi prie kranto, nedideliame gylyje, dar iki akmenų juostos.

Kiekvienos dienos vakare komanda rengdavo susirinkimus, kurių metu  apsitardavome ką pastebėjome, kaip gaudysime, kokius jaukus naudosime, kaip jaukinsime ir t.t.

Po keturių dienų treniruočių mes apibendrinome rezultatus ir padarėme išvadas.

1. Po startinio jaukinimo trumpam laikui suaktyvėdavo aukšlės. Todėl pagrindinė užduotis buvo sugauti kuo daugiau aukšlių per pirmą pusvalandį ir taip pabėgti nuo varžovų.

2. Reikia stengtis surasti ir sugauti didesnių ešerių ir gružlių, nes jie duodavo didesnį svorį nei meknės ir maži ešeriukai.

3. Pastebėjome, kad sugauti 100  gramų ešerį yra daug realiau, nei sugauti karši. Todėl pagrindinį dėmesį skyrėme ešeriams, o naudoti 13 metrų meškere nusprendėme tik išimtiniu atveju, jeigu zona būtų visiškai tuščia.

Penktadienis. Paskutinė treniruotė. Vėl tie patys maži ešeriukai ir meknės, keletas aukšlių. Per paskutiniąją treniruotę Vytautas Leonas sugavo vieną sprindinį ešerį, dar vienas nutraukia pavadėlį… Kad varžybų metu nepasikartotų tokios situacijos, visas žuvis, įskaitant ir aukšles, gaudėme naudodami trumpus dviejų dalių topus.

Paskutinis susirinkimas. Jo metu treneris paskelbia rinktinės sudėtį, kuri startuos pirmąją dieną. Ji buvo tokia: Izidorius Unikas, Marius Baranauskas, Vilius Beinoras, Vytautas Leonas, Audrius Unikas, rezervinis – Jonas Jablonskis. Susirinkimo metu galutinai suderiname kaip gaudysime. Atskleisiu paslaptį, kad varžybų metu rinktinė naudojo jauką, kurio 90 proc. sudarė juoda žemė „Czarna Torfova“ ir molis Gutmix bei 10 procentų jauko smulkiai žuviai.

Pirmoji varžybų diena. Žuvis sektoriuose kibo labai nevienodai, dėl to reikėjo prisitaikyti, o tai padaryti buvo nelengva, nes srovė nuolat kito, vandens lygis svyravo, vėjas atsirasdavo ir dingdavo. Didelis vėjas trukdė tinkamai pravesti masalą bei pamatyti į sektorių atplaukiančias aukšles, kurios duodavo labai brangius gramus. Kiekvienas savo sektoriuje turėdavome atrasti tą vienintelį žvejybos būdą, kuris jame buvo pats geriausias. Vienuose sektoriuose buvo vandens žolių, kituose – ne, vienur prie kranto labai gilu, kitur seklu. Bendros taktikos, kuri dirbtų visuose sektoriuose, nebuvo. Todėl kas sugebėjo prisitaikyti, tas ir laimėjo.

 Po pirmosios dienos į pirmąją vietą pakilo Ispanija surinkusi 11 baudos taškų. 2-oje vietoje Prancūzija – 16½, 3-ioje  Lenkija – 20. Įdomumo dėlei pateiksiu daugiau rezultatų:

7. Anglija (27),

8. Olandija (29),

9. Danija (29½),

10. Rusija (30½),

11. LIETUVA (31½),

12. Vengrija (34½),

13. Italija (35).

Audrius Unikas savo zonoje užėmė 2-ą vietą, Vytautas Leonas – 6, Vilius Beinoras – 2, Izidorius Unikas – 9.5, Marius Baranauskas – 12. Po pirmosios varžybų dienos susirinkimo buvo nuspręsta, kad Marių Baranauską keičia Jonas Jablonskis.

Antroji diena. Geriausiai sekėsi Italams, jie buvo pirmi surinkę – 15 baudos taškų, antroje vietoje Belgija su 16 baudos taškų, trečioje Prancūzija su 19 taškų. Lietuva antrąją dieną surinko 30 taškų ir pakilo į dešimtą vietą. Už Lietuvių išsirikiavusios Olandija su 32 ir Lenkija su 34 taškais. Prieš mus, aštuntoje vietoje Ispanija – 27,5, devintoje vietoje Vokietija su 29 taškais.  Vytautas Leonas savo zonoje užėmė 8-tą vietą, Vilius Beinoras – 3, Audrius Unikas – 7, Izidorius Unikas – 9, Jonas Jablonskis – 3.

Susumavus abiejų dienų komandų rezultatus, gautinėje įskaitoje Europos čempionais tapo Prancūzija surinkusi 35,5 baudos taško, vicečempionai Ispanija – 38,5, treti Belgija – 41. Lietuvos rinktinė galutinėje iskaitoje aplenkė Vokietiją ir pakilo į 9 vietą.

Asmeninėje įskaitoje Europos čempionu tapo Lenkijos sportininkas Viktor Walczak surinkęs du baudos taškus, vicečempiono vardą iškovojo prancūzas Paul-Louis Lafont surinkęs 3,5 baudos taško, trečiąją vietą iškovojo Belgijos sportininkas Hans Slegers – 4 baudos taškai. Europos čempionato asmeninė įskaita: (eilės nr., vardas, pavardė, šalis, baudos taškai):

 

 

1. Viktor Walczak (Lenkija)-2

2. Paul-Louis Lafont (Prancūzija) – 3,5

3. Hans Slegers – (Belgija) – 4

4. Styve Gardner (Anglija) – 4 ,

5. Roger Stranen (Liuksenburgas) -4

6. Josef Konopasek (Čekija) -4

7. Bart Helsen (Belgija) -5

8. Ferruccio Gabba (Italija) -5

9. Esteve Martin Surroca (Ispanija)- 5

10. Szilard Magyar (Vengrija) -5

……

13. Vilius Beinoras (Lietuva)- 5

25. Audrius Unikas (Lietuva)- 9

62. Vytautas Leonas (Lietuva) -14

88. Izidorius Unikas (Lietuva) -18,5

129. Jonas Jablonskis (Lietuva) -17

140. Marius Baranauskas (Lietuva) -26

Jeigu pažvelgtume į geriausiųjų šalių dešimtuką, priekyje Lietuvos išsirykiavusios komandos sudaro Europos elitą ir nuolat patenka tarp nugalėtojų. Galime tik pasidžiaugti, kad lietuviai aplenkė tokias šalis kaip Vokietija, Čekija, Serbija, Rusija, Portugalija. Taip pat labai džiugu, kad Lietuvos rinktinė paskutiniu metu Europos čempionatuose demonstruoja stabilumą, kuris dar kartą įrodo, kad Lietuvos sportinės žūklės lygis kyla. 2008 metais Europos čempionate Čekijoje iš 25 šalių Lietuva užėmė 8 vietą. Šiemet iš 27 šalių esame devinti. Stabilumas yra geriausias meistriškumo įrodymas. Tikėkimės, kad tai gera pradžia siekiant dar geresnių rezultatų.

  

 

 

  

  

    

Vytautas Leonas

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida