Vas
8
2010

Jaunajam meškeriotojui. Kaip paruošti žieminę meškerėlę žūklei avižėle.

No Gravatar


Jaunajam meškeriotojui. Kaip paruošti žieminę meškerėlę žūklei avižėle.

Net ir patyrusiems meškeriotojams dažnai iškyla klausimai: kokią žieminę meškerėlę įsigyti, kai toks gausus jų pasirinkimas parduotuvėse? Ar su nupirkta meškerėle galima iškart važiuoti žvejoti ar ją reikia perdirbti? Į šiuos klausimus šiame straipsnelyje ir pabandysiu atsakyti.
Taigi ruošdamiesi pirkti meškerėlę pirmiausia turėsime nuspręsti kokiu budu gaudysime žuvį. Jei meškeriosime velniu, blizgute ar “balansyru” reikės vienokios meškerėlės, jei meškeriosime naudodami avižėlę reikės visai kitokios įrangos, prie kurios ir apsistosime. Man asmeniškai teko susipažinti su gausybe įvairių meškerėlių pradedant nuo visiems pažįstamos “balalaikos” iki keistų Švedijoje ir Suomijoje naudojamų stačiakampių meškerėlių, kurios turi papildomus ragus valui vynioti (tikslaus jų pavadinimo dabar jau nebeprisimenu). Tačiau iš gausaus siūlomo asortimento mano manymu yra sena, gera, tradicinė balalaika. Daugelis žvejų vos tik nusipirkę balalaiką parduotuvėje nieko nelaukia ir suvynioję valą riša avižėlę. Dažniausiai tuo meškerės paruošimas ir baigiasi. Aš asmeniškai tam skiriu žymiai daugiau dėmesio bei laiko, kadangi dėmesys skirtas meškerių paruošimui tiesiogiai atsispindi žūklės rezultatuose. Aš balalaikas dažniausiai perku “Romados” parduotuvėje, taip pat pakankamai neblogos “Salmo” gaminamos meškerėlės. Iš nupirkto meškerėlės komplekto mums bus reikalinga tik viena meškerėlės dalis pagaminta iš putplasčio kuriame įmontuota ritelė, taip pat galima pasilikti ir atsarginę ritelę, ant kurios atsargai galėsime susivynioti storesnį valą. Visa kita galima be jokio gailesčio siusti į konteinerį skirtą plastikui. Visos kartu su meškerėlėmis parduodamos viršūnėlės yra nieko vertos, todėl perkant meškerėlę patartina kartu įsigyti ir viršūnėlę skirtą perdirbtai jūsų meškerėlei. Norintys turėti tikrai kokybišką, lengvą įrankį turėtų įsigyti plona anglinę viršūnėlę, kuri yra pakankamai brangi. Norintys neišlaidauti gali įsigyti ir viršūnėlę pagamintą iš stiklo pluošto, kuri kainuoja keletą litų. Viršūnėlės ilgis priklauso nuo to kokią žuvį ruošiamės gaudyti.  Ešeriams reikalingas pakankamai smulkus aukštos amplitudės avižėlės virpėjimas, todėl tokį virpėjimą lengviausia išgauti kuo ilgesne antenėle. Tačiau nevertėtų persistengti, per daug ilga meskerės plonoji dalis gali trukdyti žvejojant. Optimalus “ešerinės” meškerėlės viršūnės ilgis 35 – 40 cm. Tokio kotelio viduryję turėtų būti užmautas kembrikas valo tvirtinimui prie virsūnėlės.  Meškeriojant kuojas ir karšius aviželės judesiai turėtų būti žymiai lėtesni bei plastiškesni, todėl tokius judesius padės išgauti trumpa viršūnėlė, kuria dar ir žymiai patogiau žvejoti. Jos ilgis turėtų būti 10 – 15 cm. Naujas viršūnėles galima paruošti taip, kad jos butų be didelių vargų pakeičiamos, tačiau žymiai patogiau kiekvienam atvejui turėti po atskirą meškerėlę. Norint turėti kokybišką žūklės įrankį patartina patikrinti ir ritelę. Ji turėtų laisvai suktis nestrigti ir lengvai prabuksuoti užkibus didesnei žuviai.
Taigi kaip matote turėti tikrai kokybišką ir patikimą įrankį tikrai nereikia nei daug lėšų, nei daug laiko, o viso įdėto darbo rezultatas atsispindės žūklės rezultatuose.

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida