Lap
26
2010

KAIP PRIŽIŪRĖTI ŽŪKLĖS ĮRANKIUS

No Gravatar


Sveiki žvejai,

Kiekvienas save gerbiantis žvejys pasibaigus vasaros sezonui turėtų tinkamai pasirūpinti savo žvejybos inventoriumi, kad jis ilgiau tarnautų ir teiktų malonumą žvejojant. O pasirūpinti verta, nes netinkamai prižiūrint meškerykotį atsiranda įvairūs įtrūkimai, kurie laikui bėgant didėja ir virsta tikru galvos skausmu brangių meškerykočių savininkams.  Kaip kiekvienas po valgio išsiplauname šaukštą, taip ir meškerykotis turėtų būti išplautas po kiekvienos žūklės. Be to, visa kita jūsų žvejybos įranga, tokia kaip tinklelis žuvims, masalų dėžutės, jauko kibirai ir t.t. taip pat reikalauja priežiūros.

Baigus žūklę kiekvienam tikriausiai teko susidurti su  nemaloniu  žuvų tinklelio ” kvapu”. Šią problemą laikinai galima išspręsti naudojant specialius transportavimo dėklus. Šie dėklai nepraleidžia vandens, todėl jūsų automobilyje nuo tinklelio neprilašės skysčio, be to vykdami namo po žvejybos automobilyje nejausite nemalonaus kvapo. Grįžę namo tinklelį išplaukite ir išdžiovinkite.

Sudurtinių meškerių priežiūrai reikėtų skirti didesnį dėmesį, nes į jų vidų dažniau patenka įvairių nešvarumų. Po žūklės srauniose upėse, tokiose kaip Skirvytė, teko pastebėti, kad  į topo vidų patenka nedideli smėlio grūdeliai. Laiku jų nepastebėjus, pastarieji gali įrėžti ar subraižyti Jūsų meškerykotį, dėl to gali atsirasti mikroįtrūkimai.

Pasibaigus vasarai stengiuosi visą žūklės inventorių paruoši kitiems metams. Tiek sudurtines meškeres, tiek ir teleskopinius meškerykočius išardau ir po vandens srove nuplaunu bei gerai išdžiovinu.

Platformas taip pat išardau, išimu kojas, užveržimus, laikiklius, išplaunu sriegius, nes juose dažnai prisirenka įvairių nešvarumų. Po to viską sutveriu ir palieku žiemoti.

Prižiūrėdami meškerykotį jūs ne tik prailginsite jo tarnavimo laiką, bet ir sumažinsite didėjantį vartojimą, kuris jau tampa rimta dabartinės visuomenės problema. Tad nepamirškite tinkamai pasirūpinti savo žūklės įrankiais.

Vytautas Leonas

Ekofishing.lt

1 Komentaras + Komentuoti

 • Sveiki, jei kas netyčia spėjot pastebėti, šis postas įkeltas naujai, nes sename atsirado bugas, kuris posto medziaga atkopijuodavo 10 kartu. Kame problemos – bandau aiškintis.
  Sename poste man buvo parašytas Vytauto komentaras dėl dienos nuotraukos :) Aš jau pats ruošiausi prašyti ko nors naujo :D
  Toliau kas liečia video įkėlimų – tai reikia išsiaiškinti formatą ir reikia bandyti. Jei yra toks poreikis, man būtų labai gerai gauti tą medžiagą, kurią ruošiatės kelti.
  Kol kas tiek. Siūskit man greičiau naują dienos nuotrauką, nes nupiešiu kokį negražų dalykėlį ir patalpinsiu … :D :D :D

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

 • Akmeninė kerpė
 • Gut Sklep
 • GutMix
 • Marijampolietis
 • Salmolita
 • Vienam gale kablys…
 • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida