Lap
21
2010

Karo kirvis tarp jaunimo “užkastas” dar vieneriems metams.

No Gravatar


Jaunimo žūklės varžybos “Kirvukui” laimėti tai turbūt giliausias tradicijas turinčios tarpbūrelinės žūklės varžybos.  Ne viena dešimtis Gargždų, Marijampolės ir kitų miestų vyresnio jaunimo puikiai atsimena kur ir kada buvo iškastas “karo” kirvis, tačiau dabartiniai jaunuoliai, besikaunantys dėl šio trofėjaus, net nenutuokia kokia šių varžybų istorija, todėl prieš apžvelgdamas paskutinį mūšį, trumpai papasakosiu istoriją.

Truputis istorijos

Viskas prasidėjo lygiai prieš dešimt metų, Lietuvos moksleivių meškeriojimo čempionato Elektrėnuose metu. Po pirmojo turo nakvoti prie kanalo pasilikę komandos susėdo prie bendro laužo pavakaroti. O kokios istorijos ten neskambėjo, vieni per kitus pasakojo savo dižiausią gyvenimo nuotykį.  Tada netikėtai Šilalės jaunimo komandos vadovai atnešė nediduką kirvuką ir pareiškė, kad jį praeito čempionato metu pametė Marijampolės arba Gargždų komandos. Nė viena iš šių komandų neprisiėmė atsakomybės už šį puikų įrankį ir paliko jį Šilaliečių rankose. Šie savo ruožtu būdami labai sąžiningi norėjo, kad kirvukas gryžtų į teisėtų šeimininkų rankas. Taip užvirė aršūs ginčai užsitesę iki pat vėlumos, o vienintelis sprendimas kuris tenkino visas puses buvo:  Šilalės, Gargždų ir Marijampolės jaunimo varžbos kirvukui laimėti – tris kartus nugalėjes turėjo tapti teisėtu kirvio šeimininku. Pirmosios varžybos vyko Gargžduose. Deja, bet jau pirmosose varžybose Šilalės komanda pasitraukė iš kovos, mainais gražiai nudažydama ir įrėmindama trofėjų. Pirmasias dvi varžybas laimėjo Gargždiškiai, sekančias trejas Marijampoliečiai, kurie kaip tikri nesuvalkiečiai nusprendė nenutraukti gražiai tradicija tapusių varžybų ir po šiai dienai šios varžybos tebevyksta tarp abiejų miestų jaunimo.

Mūšio vieta – Smiltynė

Kadangi praeitais metais “Kirvuką” laimėjo Garždiškiai, šiemet į žemaitiją vyko suvalkiečių komanda. Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras svečius pasitiko trankiais akordais: vyko žemaitijos jaunųjų muzikantų festivalis “Gyvai –2010 “. Deja puikiomis melodijomis grožėjomės ne ilgai, operatyviai buvome susodinti į autobusiuką ir skriejom klaipėdos link. Komandų vadovai pasitarę nusprendė, kad šiemet varžybos vyks smiltynėje, kuršių marių krantinėje, o varžybų tikslas Marijampoliečiams labai neįprasta žuvis – plekšnė. Atvykus į vietą šeimininkai su malonumu padėjo svečiams suruošti sistemėles, sufiluoti masalui naudojamą žuvį ir netrukus užvirė nuožmi kova. Jaunieji svečiai nuo pat pirmų akimirkų kibo į atlapus “vietiniams”. Viena po kitos į krantą keliavo įvairaus dydžio plekšnės, nors kibimas nebuvo labai aktyvus, o sustiprėjus srovei iš mariu ir visai aprimo, nepagavusiu neliko (apart vadovų), o vaikai turėjo puikią progą susipažinti su medžiotojams labiau pažystama lape, kuri visai nesidrovėjo foto objektyvo ir drasiai edė žuvį iš žmonių rankų. Na o suskaičiavus rezultatus apdovanojimai vyko Gargžduose. Grupėje iki 18 metų prizinikais tapo: 1 vieta – Dovydas Mišeikis (Gargždai)

                                                 2 vieta – Eimantas Drūtys (Marijampolė)

                                                 3 vieta – Edmundas Paplauskas (Gargždai)

Amžiaus grupėje iki 13 metų: 1 vieta – Dovydas Alčiauskas (Gargždai)

                                                 2 vieta – Dominykas Maslauskas (Marijampolė)

                                                 3 vieta – Arnas Lekavičius (Marijampolė)

Komandinėse varžybose nugalėjo ir kirvuką iškovojo Gargždiškių Dovydo Alčiausko ir Sigito Kniuipio komanda “Plekšnė”, taigi kirvukas lieka žemaitijoj o suvalkiečiai kitais metais vėl keliaus į svečius.

Mažiausiai žalos gamtai padarė Rokas Košuba (Marijampolė) ir Edmundas Paplauskas (Gargždai). Pasibaigus apdovanojimams vaikai ramiai sumigo, o kitą dieną turėjo puikią progą išmokti pasigaminti plūdę bei išsilieti šviną, šio meno juos mokė Gargždų būrelio vadovas Raimundas Jocys.

   

   

 

 

8 Komentarai + Komentuoti

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida