Geg
26
2009

Klubo narių išvyka į varžybas Lenkijoje

No Gravatar


Praėjusį savaitgalį mūsų klubo žvejai buvo pakviesti į Lenkijos Bialystoko apskrities žvejų būrelio Akven  (Kolo Akwen) surengtas varžybas plūdine meškere. Varžybose dalyvavo 21 žvejys suaugusiųjų grupėje, bei keletas moterų ir jaunių.
Iš mūsų klubo važiavo trys žvejai plūdininkai: Karolis Dvylys, Žydrūnas Ulevičius ir tikrai puikiai tarp stiprių lenkų žvejų pasirodęs Silvijus Dvylys, kuris užėmė trečiąja vietą ir parsivežė namo pirmąjį savo asmeninį apdovanojimą sportinėje žūklėje.
Varžybos vyko Narevo  (Narew) upėje apie 40 km. Į vakarus nuo Bialystoko. Upė įdomi tuo, kad visame varžybų ruože nebuvo ryškių pagilėjimų ar srovės stiprumo skirtumo. Galima sakyti, kad ideali vieta varžyboms, nes ir viduryje upės, kurios plotis apie 25 metrus, ir prie pat kranto, gylis buvo vienodas (apie 1,5m), todėl sėkmės faktorius, kuris daug lemia mūsų šalies varžybų telkiniuose lėmė nedaug. Todėl meistriškumą parodė tie, kurie geriau prisitaikė prie upėje esančios žuvies ir sugebėjo ją prisivilioti. Stambesnės žuvies buvo labai nedaug, todėl beveik visi svoriai buvo surinkti smulkiomis ir vidutinio dydžio aukšlėmis, kurios mano manymu ir būna vienintelis „išsigelbėjimas“ panašiose varžybų sąlygose…
Pats renginys labiau priminė gerų draugų ir bičiulių suvažiavimą, kuriame mes buvome šiltai ir svetingai priimti. Nustebino tai, kad Bialystoko žvejų draugija (PZW Bialystok) turi virėją, kuris visose panašaus pobūdžio varžybose pasirūpina varžybų dalyvių pilvais J Teko ir mums pasimėgauti Heniušo (virėjo ) ant žarijų iškeptais kepsniais, dešrelėmis, žirnių sriuba ( buvo net statinaitė alaus!) ir viskas paruošta tik už nedidelį startinį mokestį (25 zlt.)
Varžybų reglamentas toks , kaip ir pas mus, tik sutrumpintas pasiruošimo laikas, nes nebuvo griežto jaukų ir masalų kiekio patikrinimo. Mano asmeniniu pastebėjimu tarp dalyvių yra didelis pasitikėjimas ir pačių lenkų žvejų didesnis dėmesys yra į jauko kokybę ir pritaikymą telkiniui, nei į jo ar gyvų masalų kiekį. Pasak vieno pakalbinto lenkų žvejo žuvis turi ieškoti maisto, o net tik jį ryti, todėl daugiau dedame žemės ar molio, nei bazinio jauko. Ir skirtumo tarp mūsų paruošto „sotesnio“ ir jų „kūdesnio“ jauko tikrai nebuvo, žinoma tai buvo tik mano pastebėjimas tose varžybose.
Taigi mūsų kelionė į Lenkiją nemanau, kad nuėjo veltui, nes mums, kaip dar jauniems žvejams sportininkams, tai pirmiausiai  patirtis ir galimybė  pamatyti kiek kitokį jauko paruošimą, masalų pateikimą ar net patį žuvies gaudymą. Ir žinoma svarbiausiai, tai kad pažinome naujų bendraminčių ir draugų, todėl ir atsisveikinimo žodžiai buvo netik „viso geriausio“ ar „sudie“, o iki pasimatymo ir naujų susitikimų, nes vakare sėdint prie laužo buvo kalbama apie bendras varžybas ir susitikimus ir noras susitikti manau buvo abipusis. Tad liko tik organizaciniai klausimai ir laiko suderinimas.
Ir labai gaila, (tik mano asmeniniu pastebėjimu) kad geriau nuvažiuoti tokias paprastas, nei į vienas liepos mėnesį Lietuvoje rengiamas varžybas, kur kiekvieną kartą atsiranda kažkokių nesklandumų ir ginčų, kurie nevienam žvejui sugadina nuotaika ir atimą norą dalyvauti atsiradusioje betvarkėje.
Pasikartosiu, kad tai tik straipsnio autoriaus asmeninė nuomonė.
Dėl noro bendrauti su Lenkijos žvejais galite rašyti į mūsų forumą ar tiesiogiai elektroniniu paštu.

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida