Bir
27
2009

Lietuvos jaunimo meškeriojimo varžybos

No Gravatar


Lietuvos sportinės žūklės pasaulyje daug kalbama apie jaunimo mokymą, tobulinimą ir pan. tačiau kalbos dažniausiai tik likdavo kalbomis. Šiais metais situacija pradėjo keistis: atgaivintas Lietuvos moksleivių sportinės žūklės čempionatas, Lietuvos jaunimo čempionatas šiemet sutraukė net devynis dalyvius (pernai dalyvavo vienas vaikas). Nesunkoka tokį čempionatą vadinti Lietuvos, bet situacija tokia kokia ji yra. Taigi iš pirmo žvilgsnio situacija gerėja, tačiau kokia ji iš tiesų aš pasistengsiu atskleist toliau šiame straipsnyje.

Organizatoriai

Varžybas jau daugelį metų organizuoja Lietuvos sportinės žūklės federacija. Niekam nepaslaptis , kad šios organizacijos organizuojamos varžybos nėra aukšto lygio. O taisyklės toli gražu neprilygsta tarptautiniams standartams.

Taisyklės

Varžybose vadovaujamasi kažkokiais nežinomais protokolais ir niekur nepraktikuojamomis taisyklėmis. Po ilgu ginčų buvo man asmeniškai buvo įteiktos atspausdintos taisyklės kurių vieną man labiausiai patikusį skirsnį cituoju: „5.2. Varžybų metu galima žuvis jaukinti. Jauko kiekis neribojamas. Vandenį jaukas metamas nedidesniais kaip vistos kiaušinis gabalais. Negalima tinklelyje laikomą jauką pritvirtinti žūklės vietoje.“ Na manau tai viską pasako, kas norės paskaityti visas taisykles prašome kreiptis į mane.

Varžybų vieta

Varžybos vyko tradiciškai Nemune ties Bubiais Kauno raj. Paskutinius metus ten vyksta visos Lietuvos sportinės žūklės federacijos varžybos. Vyresniems sportininkams ši vieta pažystama iki kaulų smegenų, tačiau vaikams tai puiki vieta susikauti su upių tėvu Nemunu. Šį kartą gamta pakišo koją jauniesiems žvejams, be perstojo lyjantis lietus ištvindė Nemuną, todėl kai kuriems dalyviams teko žvejoti ten kur jie normaliomis sąlygomis būtų sėdėję. Tačiau žuvis buvo aktyvi ir sugauti svoriai tikrai nėra labai menki.

Dalyviai

Varžybose dalyvavo dvi pilnos sudėties komandos iš Marijampolės ir Gargždų. Taip pat atvyko po vieną individualistą iš Kauno, Grigiškių, bei Gargždų. Komandų treneriams pasitarus buvo pasiūlyta jiems susijungti į vieną jungtinę komandą. Čia ir prasidėjo įdomybės. Vyr. varžybų teisėjas pareiškė, kad sujungti komandų neleidžia protokolas. Taip pat individualiai startuoti negalima, nors tokia galimybę numato tos pačios įteiktos taisyklės, taip pat tokia galimybė buvo numatyta elektroniniu paštu atsiustame kvietime. Dar labiau visus nustebino reikalavimas prie atvykusių individualistų prirašyti neegzistuojančius vardus ir pavardes, neegzistuojančių vaikų. Taip dirbtinai buvo suformuotos komandos. Kitaip atvykę vaikai dalyvauti negalės. Dejai taip elgtis protokolas leido…

Burtai

Burtai praėjo be didesnių netikėtumų, įdomiausia tai, kad kartu su visais dalyviais burtus traukė ir nematomi (įsivaizduojami) vaikai. Po burtu traukimo paaiškėjo kad vienam sektoriui žvejos trys, kitam keturi, o trečiam tik du vaikai. na kiekvienas sutiksime, kad ir kaip gerai gaudantis vaikas sektoriuj užėmęs ketvirtą vieta niekada neaplenks to kuris net galėtų nežvejoti ir sektoriuj būti antras. Tai tikrai neskatina sveikos konkurencijos ir azarto, o ką jau kalbėti apie tobulėjimą ir norą žvejoti apskritai.

Varžybos

Na kaip minėjau varžybų sąlygos buvo sunkios: pakilęs vanduo, stipri srovė ir didžiuliai apsemtų žolių kuokštai. Dalyviams buvo leidžiama pereiti į nematomų dalyvių ištrauktus sektorius jei jam ten sąlygos atrodė geresnės. Tai buvo pakankamai logiškas sprendimas nes kažkuriose vietose tiesiog nebuvo įmanoma žvejoti. Prasidėjus varžyboms pasirodė ir pirmosios žuvys stambios kuojos, žiobriai, viena kita aukšlė, šapaliukas. Jaunieji žvejai tikrai parodė savo meistriškumą ir sugavo pakankamai nemažai žuvies. Antra dieną žuvis nebuvo tokia aktyvi bet su nuliu liko tik nematomi vaikai, jau buvau bepradedąs galvoti, kad kažkas serga šizofrenija.

Rezultatai

Rezultatai tikrai nėra tikslūs, nes sveriama buvo kibire, kuriame kartu su žuvimi sveriamas buvo ir vanduo. Kuo daugiau žuvies tuo daugiau vandens. Susumavus rezultatus paaiškėjo nugalėtojai:
Komandinė įskaita:

 1. Gargždų komanda – 10 baudos taškų 7,600 kg
 2. Marijampolės moksleivių kūrybos centro komanda – 11 baudos taškų 6,200 kg
 3. Kauno komanda – 20,5 baudos taškų 1,316 kg

Asmeninė įskaita vaikų grupė:

 1. Dovydas Alčiauskas Gargždai – 4 baudos taškai 0,548 kg
 2. Rolandas Janevičius Grigiškės – 6 Baudos taškai 1,114 kg
 3. Gytis Žukauskas Gargždai – 6 Baudos taškai 0,541 kg

Jaunimo grupė:

 1. Mindaugas Pauliokas Gargždai – 3 baudos taškai 4,201 kg
 2. Tomas Sinkevičius Marijampolė – 3 baudos taškai 3,435 kg
 3. Justinas Mažonas Gargždai – 3 baudos taškai 2,840 kg

Atsiprašau jei suklydau rašydamas pavardes

Apibendrinimas

Galima padėkoti organizatoriams už tai, kad rūpinasi jaunimu stengiasi organizuoti varžybas, tačiau reiktų atsižvelgti ir į vaikų interesus o ne protokolus ir tt. Beje kas tas paslaptingas protokolas ir kodėl jam naudinga turėti kuo daugiau komandų nors ir fiktyvių niekaip nesuprantu. Gal man kas pasakys?
Štai tokia istorija be pagražinimų gal dar su šiokiais tokiais nutylėjimais….

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

 • Akmeninė kerpė
 • Gut Sklep
 • GutMix
 • Marijampolietis
 • Salmolita
 • Vienam gale kablys…
 • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida