Grd
21
2010

LSŽF ir LSŽKL žūklės plūdine meškere bei poledinės žūklės varžybų organizavimo REGLAMENTAS

No Gravatar


 

 Tikslas:  Ugdyti sportininkus, siekiančius aukšto sportinio meistriškumo, išaiškinti stipriausius šalies sportininkus, parengti juos atstovauti šaliai nacionalinėse rinktinėse, populiarinti sportinę žūklę kaip įvairaus amžiaus bei profesijų žmonių aktyvaus poilsio, sveikatingumo, fizinio išsivystymo bei užimtumo formą.

 

Dalyviai Pareigos Teisės
SEKCIJOS VADOVAS -            sudaryti sezono varžybų grafiką, numatytu laiku pateikti jį  Lygos ir Federacijos vadovams;

-            apdovanoti varžybų nugalėtojus;

-            nagrinėti protestus ir pažeidimus;

-            reitinguoti kandidatus į šalies nacionalinę rinktinę.

- VK siūlyti kandidatus į nacionalinę šalies rinktinę
VARŽYBŲ DIREKTORIUS -            išsiųsti visiems varžybų dalyviams kvietimus su dienotvarke (arba paskelbti Lygos tinklapyje) ne vėliau kaip savaitė iki varžybų pradžios;

-            pasirūpinti teisėjų sąstatu,atlygiu už teisėjavimą;

-            patvirtinti varžybų organizatorių nužymėtus sektorius;

-            pateikti operatyvią informaciją po kiekvieno varžybų etapo;

-            pateikti Lygos tinklapyje galutinę informaciją apie varžybų rezultatus, ne vėliau kaip savaitė po pravedimo;

-            nagrinėti protestus ir pažeidimus;

-            fiksuoti sportininkų pražangas.

- keisti varžybų sektorius;

- keisti dienotvarkę;

-inicijuoti visuotinį klubų ar komandų vadovų susirinkimą dėl varžybų taisyklių pažeidimų.

VICEPREZIDENTAS -            aprūpinti sekcijos vadovą dalyvių apdovanojimais;

-            aprūpinti LSŽF ir LSŽKL atributais varžybų organizatorių;

-            organizuoti apmokėjimą už saugos ir švaros tarnybų darbus varžybų metu;

-            nagrinėti protestus ir pažeidimus;

-            dalyvauti apdovanojant varžybų nugalėtojus.

 

-            už pažeidimus inicijuoti svarstymą VKir Konferencijoje.

TEISĖJAI -            patikrinti įrangą, pašarus, sektorius;

-            teisėjauti, remiantis varžybų direktoriaus pateiktomis varžybų taisyklėmis;

-            nagrinėti protestus ir pažeidimus.

-            gauti piniginį atlygį.
VARŽYBŲ ORGANIZATORIUS -            parinkti ir nužymėti varžybų sektorius;

-             paruošti ir priduoti varžybų vietą varžybų direktoriui;

-            įrengti varžybų štabą su rezultatų stendu;

-            informuoti  sportininkus  apie galimas  rizikas varžybų metu (forma priede Nr.1);

-            iškelti Federacijos ir Lygos vėliavas;

-            sutvarkyti varžybų vietą pabaigus varžybas.

-            rinkti papildomas vienkartines rinkliavas (prieš tai paskelbus tinklapyje), būtinas tinkamam varžybų vietos paruošimui, vandens telkinio nuomai.
SPORTININKAI -            atvykti į treniruotes ar varžybas varžybų direktoriaus nurodytu laiku;

-            vadovautis oficialia varžybų dienotvarke;

-            klausyti teisėtų varžybų direktoriaus, teisėjų ir varžybų organizatorių nurodymų;

-            dėvėti komandos uniformą;

-            nevartoti svaigalų;

-            sutvarkyti varžybų ir  pasiruošimo varžyboms  vietas;

-             patvirtinti apie sveikatos stovį, leidžiantį dalyvauti varžybose.

-            po varžybų etapo, valandos bėgyje paduoti protestą varžybų direktoriui;

        

  LSŽKL prezidentas                                                 Raimundas Barkauskas

Keletas pastebėjimų

Nuo naujosios federacijos valdžios išrinkimo praėjo jau nemažai laiko ir pradeda ryškėti pirmieji rezultatai. vienas paskutiniųjų darbų tai šis varžybų reglamentas, kuris nors nėra labai kokybiškas, bet vis dėl to didelis žingsnis pirmyn. Nors klubai svarstė naująjį reglamentą bei teikė savo pasiūlymus akivaizdu, kad nuo pradinio varianto šis labai daug nepasikeitė.

Sekcijos vadovas – jau pirmoje eilutėje iškyla didelis klausimas dėl varžybų grafiko sudarymo, visada jis buvo sudarinėjamas suvažiavimo ar konferencijos metu, dabar fi funkcija paskirta vienam asmenui. Šis punktas bei teisė dalyvauti protestų nagrinėjime bei reitinguoti kandidatus į rinktinę užkerta kelią šias funkcijas atliekanciam asmenui dalyvauti varžybose bei pretenduoti į rinktinę kadangi iš karto kvepia interesų konfliktu. Kaip matome A. Cironka dalyvavo pirmąjame ture, jo sūnus po pirmo turo netgi tapo pretendentu į rinktinę. Ar gali sekcijos vadovas kuris yra ir dalyvis bei vieno iš pretendentų į rinktinę tėvas reitinguoti kandidatus tapti rinktinės nariais?

Varžybų direktorius – taip pat pagal reglamentą neturėtų dalyvauti varžybose nes turi teisią svarstyti prasižengėlius bei protestus taip pat fiksuoti pažeidimus. Čia didžiulis interesų konfliktas. Varžybų direktorius vienintelis turi teisė šaukti visuotinį komadų ar kapitonų susirinkimą dėl taisyklių pažeidimų, didesnio apsurdo būti ir negali.    Kaip matome R. Bitinas varžybose dalyvavo.

Viceprezidentas – deja bet ir šias pareigas einantis asmuo varžybose dalyvauti negali, kadangi taip pat dalyvauja protestų svarstyme, bei vėl vienintelis turi teisę inicijuoti svarstymą vykdomajame komitete ir konferencijoje. ar gali tai daryti asmuo kurį vėl matome dalyvių sarašuose.

Teisėjai – na čia lyg ir viskas tvarkoje tik kyla klausima dėl teisėjų dalyvavimo svarstant skundus prieš pačius teisėjus, neaprašyta tvarka tokiu atveju. na kadangi patvirtintas atlyginimas teisėjams tikimės, finansinėje ataskaitoje išvysti eilutę sodros įmokos.

Varžybų organizatorius – tai visų varžybų ramstis, tačiau ir čia galima įžvelgti dviprasmybę kadangi tiek organizatoriaus tiek varžybų dalyvio pareiga sutvarkyti žūklės vietą po varžybų. Tokios dviprasmybės leidžia palikti šiūkšles ir kaip visada badant pirštais vieniems į kitus nerasti kaltų.

Sportininkai – tai daugiausiai abejotinų pareigų turintys, bet visiškai beteisiai asmenys. jie treniruotis gali tik varžybų direktoriaus nurodytu laiku kadangi varžybu direktorius yra ir sportininkas jis taip pat negalėtu treniruotis kitu laiku tačiau kaip varžybų direktorius bet kada nes jam apribojimų nėra. Keistoka pareiga patvirtinti savo sveikatos stovį leidžiantį dalyvauti varžybose, papraščiausiai visi žvejai turėtu tapti gydytojais, kad galėtų pasitvirtinti savo sveikatą, priešingu atveju kad ir padėsi kokį parašą jis jokios juridinės galios neturės. aišku galima į kiekvienas varžybas atsivešti šeimos daktarą jis tada patikrintų sveikatos būklę. na galima būtų parašyti kur nors kamputį, kad šiuo metu jaučiuosi sveikai. Ir pagaliau visi žvejai gali džiaugtis vienintele teise, tai paduoti protestą po varžybų, bet deja vėlgi tam pačiam visagaliam varžybų direktorui, kuris neseniai sėdėjo šalia sektorui ir kurį jūs galbūt apgaudėt dešimčia gramų :)

Taigi nors ir sveikintinas judėjimas pirmyn, tačiau jis šiek tiek trenkia kokiu nors režimu (panašiai kaip Baltarusijoj). Mano manymu reikėtų galutinai atsikratyti sovietinio mentaliteto bei supratimo apie darbą, kad reikia kasti duobę ir vėl ja užkasti, kad tik turėti ka veikti, nesvarbu ar tai duos kokį nors rezultatą. manau turime nors ir lėtai, bet užtikrintai žengti kokybės bei profesionalumo keliu, tuo labiau, kad tokiame būryje žvejų rasime tikrai gerų savo srities specialistų, kurie sutiktų pasidalinti savo žiniomis.

Galbūt nesu teisus, galbūt kažką praleidau būtų įdomi nuomonė kitų komentaruose.

SMŽK “Eko Fishing” Pirmininkas

Karolis Dvylys

3 Komentarai + Komentuoti

 • Gerbemas Karoli,
  Labai protingai isdėstėte savo mintis. Kritikuoti galime mes visi, bet būkit malonus pasiulykit žmones i tas visas pareigybes pagal reglamenta ir finansavimo šaltini šių pareigų žmonėms.

  Laukiu atsakymo…

 • sveiki,
  smagu, kad prasideda diskusija visiems zvejams sportininkams rupimais klausimais. taciau noriu, kad si diskusija butu korektiska ir diskutuotume garbingai, tiek viesoje erdveje, tiek ir siaurame rate. juk nuo to priklauso musu paciu gerove ir kitu nuomone apie mus. kurkime lszkl istorija kartu, kad taptume pavyzdziu kitems!
  smagiu visiems svenciu!

 • na as nerasiau kad reikia nauju zmoniu. reiketu keisti ne zmones ar moketi kazkokius atlyginimus, nors galbut kai kurie is ju to noretu. as manau kad dauguma pareigu ir teisiu reiketu is esmes perziureti. del visu skundu teikimo svarstymo ir kitu viesu sprendimu priemimu turetu buti nusalinti pavieniai asmenys o viska svarstytu komandu kapitonu susirinkimas. siam susirinkime butu pateikiamos pretenzijos ir tik sis susirinkimas sprestu skundai ar pretenzijos pagrysti. o ne varzybu direktorius ir viceprezidentas ir pan. tuomet kai sprendimus priimines dauguma gales visi reamiai sau zvejoti. labai daug abejoniu kelia sekcijos vadovo ir varzybu direktoriaus pareigos cia didelis klausimas ar tokiu apskritai reikia bent jau jas sujungti i viena tikrai galima. o klausimas Varzybu direktoriui kas atsako uz nesutvarkyta varzybu vieta: Sportininkas ar Organizatorius? reglamente tokias pareigas turi abu? dar ydomu jei organizatorius nesugebes paruosti varzybu vietos kas tada yra kazkokia atsakomybe uz pareigu nevykdyma?

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

 • Akmeninė kerpė
 • Gut Sklep
 • GutMix
 • Marijampolietis
 • Salmolita
 • Vienam gale kablys…
 • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida