Saus
24
2011

LSŽKL III TURAS TEISĖJO AKIMIS

No Gravatar


Praėjusį savaitgalį Suvalkijoje šurmuliavo geriausi poledinės žūklės meistrai. Varžybas organizavo višiskai su poledinės žūklės sekcija nieko bendro neturintis sportinės žūklės klubas „Eko Fishing“. Nors darbo netrūko ir pasiruošimo metu, tačiau didžiausi krūviai teko varžybose.  Apie varžybas galėčiau pateikti daug sensacingos informacijos, tačiau gerbdamas varžybose dalyvavusius žvejus bei komandas, vengdamas interesų konflikto, pateiksiu tik esminius faktus susijusius su važybų organizavimu bei teisėjavimu.

Varžybų organizavimas

Varžybas organizuoti pradėjome ypatingai anksti. Norėjome suorganizuoti kuo aukštesnio lygio varžybas visomis įmanomomis prasmėmis. Rinkome informaciją apie nakvynės vietas. Matavome gylius, konsultavomės dėl būsimo pasaulio čempionato žūklės sąlygų, stengėmės, kad paskutinysis turas, būtų kuo panašesnis. Pirmoji informacija buvo pateikta dar prieš naujuosius metus ir nuolat atnaujinama. Aprašėme viską kuo išsamiau, nepaliekant jokių paslapčių. Iš varžybų dalyvių nuolat buvo pateikiama informacija apie taisyklių pažeidimus ir netgi galimus rimtus sukčiavimo atvejus. Tai sukėlė galvos skausmą būsimiesiems varžybų teisėjams. Buvo išanalizuoti įvairiausi galimi sukčiavimų ir pažeidimų atvejai, studijuotos varžybų taisyklės, pasirinktos prevencinės priemonės užkirsti jiems kelią. Nors siūlėme varžybų sektorius žymėti prieš pat varžybas, tačiau buvo nuspręsta viska padaryti penktadienį iš vakaro, vienintelis to argumentas tai , kad varžybų direktoriui sunku žvejoti po varžybų sektorių žymėjimo. Deja bet prieš pat antrąjį varžybų turą be jokių argumentuotų priežasčių buvo nuspresta jau nužymėtus sektorius perkelti.

Varžybos

Žvejų patikrinimas praėjo ramiai, didelių pažeidimų neužfiksuota ir žvejai pasklido aplink sektorių, antras signalas visi užsiima pasirinktas vietas, maišo jaukus. Startinis signalas ir prasideda ekečių grežimas. Prieš akis atsiveria toks vaizdelis: eketės grežiamos be vėliavėlių, gražtu valomos skylės ir gausybė visokių kitokių smulkių taisyklių pažeidimų, už kuriuos vieną po kito dalinu įspėjimus, nors visus ir sužiūrėti sunku. Dalyviai pamatę, kad nepavyksta prasisukti nepastebėtiems labai sudrausmingėja. Ir iki varžybų pabaigos reikšmingesnių pažeidimų užfiksuoti nepavyksta, išskyrus atvejį kai vienas dalyvis panaudojo trečią vėliavėlę svetimai eketei užimti. Šis veiksmas neliko nepastebėtas, vėliavėlė nuimta, o aš pats asmeniškai įrašiau dalyviui įspėjimą. Dėl šio konflikto buvo po varžybų pateiktas protestas, kurį nagrinėti ėmėsi visuotinis komandų atstovų susirinkimas. Paskelbtas sencacingas sprendimas – diskvalifikuoti trijų vėliavėlių taisyklę pažeidusį žvejį. Deja jokių argumentų tokiam spendimui oficialiose LSŽKL patvirtintose taisyklėse nepavyko aptikti.  Antrąją dieną pažeidimų pastebimai sumažėjo, gavę įspėjimus varžybų dalyviai pasidarė drausmingesni, vengė ginčų, tačiau kai kuriems poledinės žūklės meistrams geltonos kortelės išvengti nepavyko.

Išvados

Po dviejų teisėjavimo dienų pagrindinė padaryta išvada  ta, kad teisėjavimas be galo sudėtingas bei varginantis darbas, kuris reikalauja pakankamai aukštos kvalifikacijos. Deja, kad ir kaip stengėmės neutraliai teisėjauti, tačiau nepavyko išvengti skirtingų taisyklių pažeidimų traktavimo skirtingiems asmenims, nepavyko vienodai vertinti taisyklių pažeidimus visuose sektoriuose. Galime pasidžiaugti tuo, kad pavyko surinkti daugybę informacijos, kurią artimiausiu metu išanalizuosime ir rekomendaciniu pobūdžiu pateiksime LSŽKL vadovybei. O kol kas noriu pasveikinti naujuosius šalies poledinės žūklės čempionus, o naujajai rinktinei „nepalinkėti“ sėkmės pasaulio čempionate Ukrainoje.  Padėkoti klubui „Ant bangos“ už vaikams padovanotas avižėles. Tikiu, kad jomis žvejojant užaugs nauja karta pakeisianti dabartinę rinktinę.

7 Komentarai + Komentuoti

 • dar galiu pridurti, kad beveik absoliuti dauguma sportininku neturi fips reikalavimus atitinkanciu matriosku. masalus pateikineja negraduotose dezutese, kas prailgina patikrinimo laika. tikekimes, kad bent iki Pasaulio cempionato rinktines nariai tokias dezutes isigis, nes kitaip laukia korteles..

 • Nors ir pats neturėjau tinkamų matrioškų, tačiau jos taip pat buvo perpilamos, ir už natūraliai susidariusį kauburėlį sveriantį gal 15 gramų buvo dalinami įspėjimai, aš negavau – bet manau pakanka parodyti pašarus standartinėje dėžutėje. gal aš klystu?

 • to marcius
  sudrekinti jaukai turi savybe keisti turi, daugelis to neivertina.. todel tu pazeidimu buvo. vasaros sezono metu beveik visi dalyviai turi matrioskas, nes jos yra privalomos ir tikrinant masalus problemu nekyla. taciau pasitaiko, kad dalyviai pateikia daugiau jauko nei yra leidziama. taciau jiems jokie ispejimai nebuvo niekad dalijami. kad ir kaip skausmingai, taciau lyga po truputi keiciasi, o kai pasieks pakankama lygi tai gal ir LT pasaulio cempionata surengs. nes siuo metu, net teiseju normaliu nera…
  neturiu su savimi reikalavimu, bet manau, kaip ir vasara, taip ir ziema dezutes turi buti visu vienodos su nurodytu litru kiekiu…

 • Cituoju: “6.Iki pirmojo signalo sportininkai užsiregistruoja pas sektoriaus teisėją. Teisėjas patikrina sportininkus ką jie turi dėžėse (jei reikia ir rūbus), patikrina jauko ir masalų kiekį (jauko ir gyvo masalo po 1L ),jie teisėjams turi būti pateikti atskirai. Po patikrinimo sportininkai gali išsiskirstyti pagal sektoriaus perimetrą. Po pirmojo signalo – „įėjimas į sektorių“ (ne mažiau kaip 5min. iki starto, laiką paskelbia teisėjų kolegija) sportininkai gali įeiti į sektorių, užsiimti vietą eketei gręžti ir pažymėti ją vėliavėle. Sportininkams įeinant į sektorių, ledo grąžto peiliai turi būti uždengti apsauga. Apsauga nuo peilių nuimama atėjus į eketės gręžimo vietą.”

  taigi cia nieko nekalbama apie suspadimo lygi ar kokiose dezutese reikia pateikti taigi matrioskos neprivalomos. ir suspausto jauko galejo buti.

 • vasara del matriosku irgi nieko neraso, bet be ju niekaip neina patikrinti kiek gyvo atsinesa sportininkas. (per pc be ju net neleistu dalyvaut, arba kortele be kalbu) kiek maciau vilkaviskyje, daugiausiai atsinesdavo keturias ar penkias dezutes, kurios yra is juros putos. jos yra skirtingos, todel neina pamatuoti is ju neispylus matiliu kiek gyvo atsinesa. o jeigu pabandysi is ju ispilti, tai is karto piktumai, kam cia reikia, as cia pagal eile susidejes kur kokie ir t.t. butent taip ir buvo vilkavisky…

 • “patikrina jauko ir masalų kiekį (jauko ir gyvo masalo po 1L )”
  Šita vieta netiesiogiai ir įpareigoja turėti kalibruotus indus, kur būtų nurodyta talpa. Nes tai sportininko reikalas ir interesas, kuo greičiau atlikti visus formalumus.
  O jei sportininkas lauks, kol teisėjas atsineš iš už kilometro stovinčios mašinos kalibruotą indą, toks sportininkas gali nespėti į varžybų pradžią. O jauką pateikus nekalibruotame inde, į varžybas sportininkas neturėtų būti prileistas.

 • pritariu silvijau :) juk ne teisejas turi irodineti, kad dalyvis turi 1 litra jauko, bet dalyvis pats

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

 • Akmeninė kerpė
 • Gut Sklep
 • GutMix
 • Marijampolietis
 • Salmolita
 • Vienam gale kablys…
 • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida