Vas
22
2010

LSŽKL susirinkimas Kėdainiuose

No Gravatar


Šių metų vasario devynioliktą dieną įvyko Lietuvos sportinės žūklės klubų lygos konferencija. Jos metu buvo pristatyti nauji klubai pareiškę norą prisijungti prie LSŽKL veiklos. Tai iš suskilusios Žemaitijos žvejų asociacijos susiformavę du nauji klubai: Sportinės ir mėgėjiškos žūklės klubas „Grundulas“ bei Masčio žvejų asociacija. LSŽKL prezidentas apžvelgė praėjusį žiemos sezoną kuriame dalyvavo rekordiškai daug komandų – net 12. Žiemos sezoną sudarė trys turai todėl pasigirdo raginimų pridėti dar bent vienerias varžybas. Tačiau nuspręsta pasilikti prie trijų turų sistemos ir likusį žiemos laiką leisti patiems klubams pravesti savo varžybas. Daugiausia diskusijų sulaukė įvairūs sezono metu kilę skandalai susiję su teisėjavimo problemomis, taisyklėmis kurios paskelbtos tik sezono pabaigoje, varžybų organizavimu. Paminėta, žiemos sezone plotas tenkantis vienam dalyviui beveik tris kartus viršija reikalavimus, todėl nuspręsta mažinti sektoriaus dydį taip pritraukiant varžybas prie tarptautinio lygio bei priverčiant komandas naudoti įvairias taktines gudrybes, o dėl visų kylančių ginčų sutarta kreiptis į teisėjų kolegiją raštiškai ir nediskutuoti tokiais klausimais viešai žeminant LSŽKL vardą. Taip pat numatyta pastovi kvalifikuota ir griežta teisėjų brigada tiek vasaros tiek žiemos sezono metu, kuriai bus mokamas atlygis išskaičiuojamas iš komandų startinio mokesčio. Nuspręsta griežtai naudoti geltonas ir raudonas korteles. Gavus dvi geltonas korteles sezono metu arba per tą patį turą dalyvis bus diskvalifikuojamas tam turui, jam skiriama paskutinė vieta plius trys baudos taškai taip pat panaikinamas tų varžybų rezultatas, be drausminės nuobaudos bus skiriama ir piniginė 50 lt bauda, kurios nesusimokėjęs dalyvis negalės startuoti tolimesnėse varžybose. vieningai nuspręsta griežtai laikytis sportinio rėžimo: t.y. įvesti griežtą alkoholio kontrolę ir t.t. Kadangi daug ginčų kilo dėl varžybų organizavimo buvo pasiūlyta numatyti atsakomybes už varžybų organizavimą. Tai sukėlė ypatingai daug diskusijų, todėl pirmiausia buvo palikta paruošti atsakingų pareigybių aprašymus kurie bus svarstomi internetinėje erdvėje. Atsipalaidavimui po diskusijų buvo pristatyta Lietuvos rinktinė kuri atstovaus Lietuva Pasaulio poledinės žūklės čempionate Amerikoje. Kadangi ši išvyka kainuos beveik penkiasdešimt tūkstančių litų, rinktinė suformuota iš stipriausių pagal reitingą sportininkų galinčių susimokėti už kelionę. Kitą didžiąją dalį lėšų skyrė rėmėjai. LSŽKL apmokėjo visus mokesčius leidžiančius rinktiniai dalyvauti čempionate.
Pabaigus žiemos sezoną buvo pereita prie vasaros sezoną liečiančių klausimų. Pradžioje buvo pristatyta situacija sportinės žūklės federacijoje. Atsistatydinus federacijos prezidentui Vytautui Ignatavičiui šiuo metu kilusi didžiulė sumaištis, todėl kovo pabaigoje vyks naujo legalaus ir pagal reikalavimus išrinkto prezidento, kurį rinks visų sportinės žūklės organizacijų vadovai. Pro trupo pristatymo svarstytas jaunimo klausimas sukėlęs taip pat nemažai diskusijų internetinėje erdvėje. Kadangi šiuo klausimu daugiausia reiškėsi žmonės neturintys nieko bendro su jaunaisiais žvejais bei jų auklėjimu, treniravimu, nebuvo priimta jokių esminių nutarimų. Buvo priminta teisė jaunimui iki 18 metų lygoje startuoti nemokamai bei prižadėta paruošti sąmatą vienkartinio čempionato organizavimui ir į tai atsižvelgti nustatant klubų nario mokestį. Deja bet situacija liko iš esmės nepakitusi. Klubų atstovai žymiai labiau diskutavo dėl po pasaulio čempionato likusių jaukų bei atributikos kurių didžioji dauguma buvo parduoti. Buvo pasidžiaugta, kad taip lygos biudžetas pasipildė pinigėliais, tačiau nuspręsta ateityje tokius pardavimus organizuoti viešo aukciono būdu.
Paskutiniu klausimu palikta ateinančio vasaros sezono varžybų datos ir vietos. Po svarstymų varžybų turų grafikas išsidėstė taip:

Gegužės 8-9 d. Skirvytės upė, 3 betoninė krantinė, organizuoja „Žvejo takas“
Gegužės 29-30 d. Paežerių ež. Vilkaviškis, organizuoja „Eko Fishing“
Liepos 17-18 d. Kintai (kanalas arba tvenkinys) organizuoja „Meknė“ (To dar nebūsim matę topai sutrupėję plaukios po tvenkinį, valai nelaikys J )
Rugpjūčio 7-8 d. Skirvytės upė, 2 betoninė krantinė, organizuoja „Lifosa“
Rugsėjo 11-12 d. Kintai tradicinis turas tolimo užmetimo meškere, organizuoja visi LSŽKL klubai.

Kartu išrinktas ir plūdininkų sekcijos vadovas, juo tapo “Žvejo tako” klubo pirmininkas Vaidas Jasonas.

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida