Rugs
28
2009

Marijampolės moksleivių žūklės varžybos

No GravatarŠių metų rugsėjo 26 d. Šešupės užtvankos pakrantėje vyko Marijampolės moksleivių žūklės varžybos. Šios varžybos atgaivintos po kelerių metų pertraukos sutraukė palyginus nemažą dalyvių skaičių. Iš viso varžėsi 10 jaunųjų žvejų sportininkų (net kai kuriose respublikinėse varžybose tiek dalyvių nebūna). Šiais laikais sunku konkuruoti su naujausiomis kompiuterinėmis technologijomis ir sudominti vaikus šiuo nuostabiu bei tikrai lavinančiu pomėgiu…
Kiekvienas žino, kad sugauti žuvį kompiuterio ekrane nereikia daug galvoti, ruošti jaukų, ar atkabinėti gleivėta žuvį. Sportinė žūklė yra vienas įdomiausių paslaptingiausių ir labiausiai logišką mastymą skatinančių sportų. Čia nereikia įmesti kamuolio į krepšį, ar spirti į vartus, nereikia būt fiziškai stipriam. Norint pagauti žuvį reikia galvoti. Reikia pažinti paslaptingiausią ir mažiausiai ištyrinėtą povandeninį pasaulį: pažinti telkinyje gyvenančias žuvų rūšis, jų mitybos, gyvensenos įpročius, vandens telkinio savybes, taip pat pažinti visas pasaulyje auginamas grūdines ir kitas kultūras. jų savybes – iš jų daromi jaukai, kurių paruošimas didžiąja dalimi lemia sėkmę. Visai tai tarsi sujungti biologijos, fizikos ir chemijos vadovėliai į vieną bendrą knygą, kuri skatina logišką mastymą, kurio labiausiai reikia jaunam, besivystančiam organizmui.
Ant kranto susirinkę jaunieji žvejai tai puikiai žinojo, todėl kiekvienas ruošė jaukus aptarinėjo taktiką kurią naudos varžybų metu. Varžybų taisyklės buvo pasirinktos būtent skatinti logišką mastymą, sugebėjimą teisingai pasirinkti. Griežtai kontroliuojama buvo tik varžybų pradžios ir pabaigos laikas. Žvejybos būdą, masalus, jaukus ir visa kita galėjo pasirinkti patys vaikai. tai buvo ypač sudėtinga, kadangi pūtė stiprus vėjas, o atšalęs oras padarė žuvis vangias ir įnoringas. Tačiau geriausieji sugebėjo suvilioti ne viena sidabrašonę žuvelę. Nepagavusių taip pat neliko.
Nugalėtojai:
Vaikai iki 15 metų:

 1. Mantas Baskakovas
 2. Armandas Kavaliauskas
 3. Dominykas Bartušis

Vaikai iki 18 metų:

 1. Andrius Kavaliauskas
 2. Vytenis Pliorišis
 3. Tomas Sinkevičius

Geriausieji buvo apdovanoti žūklės reikmenų parduotuvės „Romada“ įsteigtais puikiais prizais. Ekologiškiausiam (mažiausiai žuvelių sugavusiam) žvejui paguodos prizą įsteigė žūklės salonas „Vienam gale kablys“. Visi varžybų dalyviai gavo Sportinės ir mėgėjiškos žūklės klubo „Eko Fishing“ pirmininko ir Marijampolės moksleivių kūrybos centro Jaunųjų žvejų būrelio vadovo Karolio Dvylio dovanotus suvenyrus. Jaunieji žvejai dėkoja varžybų teisėjams už patarimus, surištus kabliukus bei kitą pagalbą. Varžybų metų buvo pasveikintas SMŽK „Eko Fishing“ narys, Lietuvos rinktinės narys dalyvavęs pasaulio sportinės žūklės čiampionate Olandijoje, Vytautas Leonas, kuriam varžybų dieną sukako 28 metai.

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

 • Akmeninė kerpė
 • Gut Sklep
 • GutMix
 • Marijampolietis
 • Salmolita
 • Vienam gale kablys…
 • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida