Lap
2
2009

MARIJAMPOLĖS UŽTVANKA RUDENĮ

No Gravatar


MARIJAMPOLĖS UŽTVANKA RUDENĮ

Sveiki bičiuliai,
Šį kartą pakalbėsime apie žvejybos ypatumus vėlų rudenį. Nors ruduo – tai didelių lydekų metas, tačiau tai laikas, kai kimba ne tik lydekos, bet ir didelės kuojos, karšiai, žiobriai. Marijampolės apskrityje nėra daug žuvingų vandens telkinių, todėl didžioji dalis žvejų mieliau traukia žvejoti į Nemuno žemupį, kur žuvį pagauti gali net nemokantis žvejoti. Man nuolat kyla klausimas, ko ten važiuoti? Didelės transporto išlaidos, ilga kelionė, išvykti reikia dar vidurnaktį, kad užsiimti gerą vietą.Po tokių kelionių žvejyba tampa ne poilsiu, o varginančiu darbu, po kurio grįžti labiau pavargęs nei pailsėjęs. Įvertinęs šiuos dalykus mieliau važiuoju žvejoti į savą vandens telkinį, kuriame taip pat galima ne ką prasčiau pažvejoti, o žvejyba jame teikia ne mažesnį malonumą.
Daugelis vietinių žvejų Naująją Marijampolės(arba Kvietiškio) užtvanką ignoruoja, nes ten pakankamai sudėtinga pagauti žuvį.  Žuvies čia tikrai daug, taip pat daug ir gyvo maisto, dėl to žuvį suvilioti nėra taip paprasta. Čia reikia galvoti. Į ka reikia atkreipti dėmesį  planuojant vykti žvejoti į Naująją užtvanką?
Visų pirma, užtvankoje jaučiama srovė. Todėl tai reikia įvertinti. Patarčiau įsigyti bent keletą kanalui skirtų plūdžių, kurių svoris siekia nuo dviejų iki trijų gramų. Su tokiomis plūdėmis galima lengvai pravesti jūsų masalą prie dugno.
Antra. Žuvis maitinasi nuo dugno rinkdama įvairius dumblius, uodo trūklius, dreisenas ir kt. Tai yra natūralus maistas, kuriuo žuvis maitinasi kiekvieną dieną. Todėl jūsų pateiktas masalas taip pat turi būti labai šviežias, natūralus ir aktyviai vilioti žuvį.
Trečia. Be abejonės žuvį reikia jaukinti. Vėlų rudenį žuvis nėra aktyvi, todėl nereikia persistengti su jauko kiekiu, jo priedais ir kvapais. Rudenį jaukas turi būti pats paprasčiausiais, kuriame didžiąją dalį turi sudaryti žemė. Nereikėtų užmiršti ir gyvų masalų, kurių įdėjus į jauką jūs galėsite sulaikyti žuvį jaukinimo vietoje.
Taigi, įvertinęs šiuos dalykus pradedu žvejoti. Šį kartą nusprendžiau atlikti eksperimentą su jaukais. Žvejybai pasirinkau kanalui skirtą jauką, kuris yra gelsvai baltos spalvos. Toks jaukas labai išsiskiria iš vandens dugno spalvos ir skirtas vilioti didelėms žuvims. Taigi, sudrėkinu jauką ir padalinu jį į dvi vienodas dalis. Į vieną dalį papildomai įdedu daug žemės, nuo kurios jaukas tampa juodos spalvos. Į kitą dalį nededu nieko ir palieku jį natūralų, tokį koks pagamintas. Papildomai į jauką įdedu uodo trūklio lervų. Iš pradžių jaukinu tik juodos spalvos jauku ir stebiu, kaip jaukas „dirba“. Ar apskritai jis vilioja žuvį. Bandau įvairius masalus, uodo trūklio lervas, musės lervas, slieką, tačiau kibimo nėra. Kyla klausimas kodėl? Žinau, kad žuvies Naujoje užtvankoje daug, tačiau ji nekimba. Atsakymas  nėra vienareikšmis. Nekibimo priežastys gali būti įvairios: netinkamas jaukas, netinkamas masalas, žuvis šaltu metu nesimaitina ir kt. Todėl privalote tikrinti visus variantus. Dėl jauko kokybės neabejojau, todėl pradėjau ieškoti tinkamo masalo. Uždėjau keletą uodo trūklio lervų. Truputį prilaikau vienoje vietoje, truputį atleidžiu, kad šis plauktų pasroviui. Kibimo nėra. Ištraukiu masalą ir iš nevilties uždedu viena uodo trūklio lervą. Nuleidęs sistemėlę į vandenį, iš karto sulaukiu kibimo. Kuoja keliauja į krantą. Pabandau dar kartą. Dar vienas kibimas ir  dar viena kuoja. Pradeda aiškėti kaip reikia žvejoti. Žuvis yra atsargi ir griebia tik natūraliai plaukiančią uodo trūklio lervą. Taip sugaunu dar keletą kuojų ir karšį. Po kurio laiko pabandau vėl uždėti dvi lervas. Kibti nustoja. Palaukiu dar keletą minučių ir grįžtu prie vieno „matilio“. Vėl kibimas ir kuoja keliauja į sietelį.

Žvejojant labai svarbu laiku jaukinti, antraip žuvis iš jūsų jaukinamos vietos pasitrauks. Nustojus kibimui visada reikia užmesti papildomai jauko. Tęsdamas eksperimentą su jauku nusprendžiau, kad laikas patikrinti kaip žuvis reaguoja į šviesų jauką. Užmetu nedidelį šviesaus jauko rutulį ir stebiu tolimesnę eigą. Kibimas dingsta. Žuvis išsibaido ir nuplaukia į šalį. Dešimt minučių nesulaukiu kibimo. Palaukęs kol jaukas suirs ir jį išneš srovė, vėl nutariau užmesti juodos spalvos jauko. Rezultatas akivaizdus, kibimas atsiranda ir žuvis vėl sugrįžta. Žvejojant Naujoje užtvankoje papildomai jaukinti būtina. Todėl kas penkiolika minučių ar net dažniau reikia užmesti jauko rutuliuką, kad žuvis nedingtų. Kadangi ši žvejyba buvo skirta eksperimentuoti su jauku, tai po poros valandų žvejybos, vėl nutariau pabandyti šviesų jauką. Užmečiau keletą rutulių ir vėl stebėjau situaciją. Kibimas dingo. Dar kartą įsitikinau, kad šviesus jaukas baido žuvis.
Šios žvejybos metu padariau išvadą, kad vėlų rudenį Naujoje užtvankoje geriausiai žuvis kimba ant vienos uodo trūklio lervos, jaukinant tamsios spalvos jauku. Tamsaus jauko galima rasti ir žūklės parduotuvėse, tačiau jeigu jo negavote nusipirkti, jauką maišykite su kurmiarausio žeme. Atkreipkite dėmesį, kad žemė turi daug skaidančių savybių ir greičiau suardo jūsų jauką. Todėl žvejojant dažniau reikia jaukinti. Pabandykite šį būdą ir tikrai nenusivilsite.

Iki sekančių susitikimų

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida