Kov
18
2011

Naujienos plūdinės meškerės gerbėjams

No Gravatar


Prieš du metus priimtos naujovės susijusios su rezultatų suvedimu naudojant  „pazones“ sektoriuose įgyja naujų šalininkų ir priešininkų. Iš vienos pusės esant dideliam komandų skaičiui, taip pat ir sportininkų skaičiui sektoriuj, įtakoti priešininko, esančio kitame sektoriaus gale, rezultatą nėra galimybės.

Taip pat ir vandens telkinio sąlygos, kelių šimtų metrų kranto ruože, kuriame randasi sektorius, gali iš pagrindų skirtis. Dėl šių faktorių įtakos sumažinimo ir buvo pasiūlyta skaičiuojant rezultatus, dalinti sektorių į tris(2009 metai) arba į dvi (šiuo metu galiojanti taisyklė) dalis „pazones“.

Tuo metu šios naujovės priešininkai argumentuoja, esant tokiam požiūriui, egzistuoja tikimybė, kad varžovams iš kai kurių komandų viso turnyro metu, taip ir nesusitiks „akis į akį“, t.y. burtų keliu ne pateks į tą pačią sektoriaus dalį.

2009 metais su tikslu sumažinti atsitiktinumo faktorių , buvo priimtas sprendimas burtus pravesti įskaitant  favoritų iš geriausių dešimties komandų pagal FIPS reitingą, išskirstymą.

2010 metais, su tokiu pat tikslu buvo priimtas papildomas sprendimas, susietas su maksimaliu komandų skaičiumi, kuriam esant, rezultatus reikės skaičiuoti, išdalinant sektorių į „pazones“. Tarptautinės federacijos Prezidiumas nusprendė, kad nuo sekančio (2011 metų) sezono, dvi „pazonės“ bus naudojamos jei komandų skaičius viršys 25. T.y. visuose pasaulio ir europos čempionatuose, kuriuose susirinks 26 ir daugiau komandų, rezultatai bus skaičiuojami pagal dvi „pazones“ sektoriuj.

Atskiras dėmesys buvo skirtas žuvies laikymo tinkliukams, naudojamiems sportininkų. Pagal taisykles tinkliuko ilgis turi būti 4 metrai. Tačiau pagal žiuri narių pastebėjimus dauguma pasaulio čempionato dalyvių naudojasi trumpesniais tinkliukais. Nuo 2011 metų sezono sportininkas, naudojantis neatitinkantį taisykles tinkliuką, gaus įspėjimą, t.y. geltoną kortelę, kuri galios tris metus. Ši norma, turinti saugoti žuvų būklę, bus vienoda visų kategorijų dalyviams: vyrams, moterims, jauniams, invalidams, veteranams. Nustatyta, kad ginčytinais atvejais, teisėjų kolegija ilgio matavimą, atlieks po varžybų turo pabaigos.

Tokia pati procedūra numatyta ir meškerės ilgio patikrinimui. Ilgis teisėjų kolegijos bus matuojamas tik vieną kartą, po varžybų turo pabaigos.

Taip pat priimta norma, sutinkamai su kuria, skirstant vietas sektoriuose , tarp vienos komandos sportininkų, esančių gretimuose sektoriuose turi būti ne mažiau, kaip trys kitų komandų sportininkai. O esant tarpui tarp sektorių – ne mažiau kaip du kitų komandų sportininkai. Atitinkami pakeitimai bus įnešti ir į burtų programą.

FIPS prezidiumo narys Igoris Činiakovas.

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida