Kov
17
2011

Naujienos plūdinės meškerės gerbėjams

No Gravatar


Tarptautinės žvejybos sporto federacijos gėlame vandenyje FIPS Prezidiumo eilinio kasmetinio posėdžio eigoje buvo peržiūrėti sezono eigoje pateikti žvejybinio sporto disciplinų taisyklių pakeitimai ir papildymai.

Pakankamai rimti pakeitimai įvyko tarptautinių plūdininkų varžybų pravedime. Pagal Anglijos žvejų sąjungos pasiūlymą, kaip ir praeitais metais, buvo išnagrinėtas pasiūlymas pailginti startinio šėrimo laiką.

Anglai mano, kad 5 minučių, atsižvelgiant į šiuolaikinę gaudymo įrankių ir būdų įvairovę, pilnavertiškai ir tiksliai pašerti pasirinktus taškus, aiškiai per mažai. Tam kategoriškai pasipriešino Belgų atstovas, kuris mano, kad per prailgintą laiką, sportininkas iš autsaiderių komandos dėmesingai išnagrinės ir tuoj pat nukopijuos sėdinčio šalia sportininko iš favoritų šėrimą, bet padarys tai nemokšiškai, taip išgadindamas ir išbaidydamas savo kaimyno žuvį pašertuose taškuose.

Aptariant šį klausimą, buvo atsižvelgta į tai, kad nuo praėjusio sezono sportininkams uždrausta  meškerės galą iškišti už savo sektoriaus ribų. Ir esant trumpiems sektoriams sportininkui, kad išlaikyti šį apribojimą, reikalingas papildomas laikas „štekerio“ surinkimui ir išardymui, startinio užšėrimo metu. Balsavimu buvo priimtas anglų pasiūlymas.

Antras ir pakankamai revoliucingas pasiūlymas buvo prailginti turo trukmę nuo trijų iki keturių valandų. Po neilgo aptarimo jis buvo priimtas kaip bandomasis, tam, kad patikrinti jo efektyvumą ateinančių  metų bėgyje.  Buvo pabrėžta, kad keturių valandų ture varžysis vyrų komandos pasaulio, europos čempionatuose ir klubai pasaulio čempionate.

Pailginus turą reikia padidinti ir jauko ir masalo kiekį, priklausantį kiekvienam sportininkui. Jaukui apribojimas buvo padidintas iki 20 litrų, o gyvam masalui normą priimti atskirai kiekvienoms varžyboms, atsižvelgiant į vandens telkinio ypatybes.

Pakeitimai įvyko ir treniruočių procese. Dabar treniruotė prieš varžybas praeis be pusantros valandos pertraukos, kurios metu iki šiol žuvų gaudymas buvo uždraustas. Nuo šiol patiems sportininkams palikta teisė spręsti, ar gaudyti su pertrauka ar  be. Taip pat ar gaudyti antroje dienos pusėje, ar ruošti įrangą. Startinis jaukinimas bus galimas tik dienos pradžioje

Visų varžybų pradžia nustatoma 10 val. o pabaiga 14 val. Prie šio laiko priderinama ir treniruotė. Priimta ir iškilmingo varžybų atidarymo reglamento pakeitimas. Nuo 2011 metų jis bus pravedamas ketvirtadieniais 18 val., o antra penktadienio dienos pusė bus skirta sportininkų poilsiui ir įrangos ruošimui.

Pagal Rusijos pasiūlymą, prisimenant praeitų metų varžybų datų ir vietų pakeitimus ir žemą dalyvių skaičių abiejuose pagrindiniuose metų čempionatuose, vykusiuose Ispanijoj ir Portugalijoj, buvo priimtas sprendimus, ryšium su kuriuo nuo 2012 metų europos ir pasaulio čempionatai vieno sezono metu nevyks kaimyninėse šalyse ar tame pačiame regione.

Tai pat buvo priimtas sprendimas dėl intervalo tarp pasaulio klubų čempionato  ir Europos čempionato. Dabar klubų čempionatas vyks pirmąjį birželio savaitgalį, o Europos čempionatas paskutinį birželio arba pirmąjį liepos savaitgalį.

FIPS prezidiumo narys Igoris Činiakovas.

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida