Lap
12
2010

O buvo taip…

No Gravatar


Šiame interviu kalbinsime žinomą fotografą, žveją, ilgametį Marijampolės moksleivių kūrybos centro žvejų būrelio vadovą, sportinės ir mėgėjiškos žūklės klubo „Eko Fishing“ garbės narį, šiemet šventusį septyniasdešimtmetį – Vytautą Žukauską. Manau niekas nepuls prieštaraut, kad būtent jis atnešė profesionalią sportinę žūklę į Marijampolę, jo dėka Marijampolės jaunimas galėjo mokytis iš tokių sportinės žūklės meistrų kaip Silvestras Kavaliauskas, Jonas Jablonskis ir kt.  Jis ant kelio užvedė tokius žinomus sportininkus ir puikius žvejus kaip Vytautas Leonas, Remigijus Bobinas, Nerijus Radomskis.

Taigi pradedėdami pokalbį klausiame: Kuriais metais susikūrė Jaunųjų žvejų būrelis?

Ponas Vytautas neilgai pagalvojes, nedrasiai sakė, kad jau tiksliai ir nepamena, turbūt kokiais 1995 metais, tiksliau į šį klausimą butų galima atsakyti pasižiūrėjus archyvuose.

O kaip sugalvojote sukurti būtent žvejų būrelį?

Na žvejų būrelio idėja gimė savaime iš foto būrelio.  Dažnai važiuodami į gamtą fotografuoti pasiimdavome ir meškeres. Kadangi meškerioti buvo smagu ir vaikams, ir man, nusprendžiau pradėti vesti žvejų būrelį.

Kokia buvo pati pradžia? Ar buvo sunku?

Pati pradžia nebuvo labai sunki, turėjome idealias sąlygas: erdvias patalpas bei visą reikalingą mokymui inventorių. Tačiau labai didelį kartėlį laikau ant dabartinės valdžios. Ne kartą savomis rankomis ir lėšomis remontuoti kabinetai buvo paimami netgi nieko nesakius, dabar nėra nei inventoriaus, dabartinį žvejų kabinetą galėčiau palyginti su „tarakonų irštva“, o senieji moksleivių namai parduoti ir griuva nenaudojami, ten turėjome ne tik ervias patalpas bureliams, buvo ir nuosava aktų salė, ten dirbdavo ir įvairios šokių grupės, lavinami mažųjų daininkų balsai, buvo rengiamos diskotekos viso miesto jaunimui.

Kiek vaikų lankė būrelį iš viso per tuos metus?

Bendrą vaikų skaičių pasakyti būtų labai sunku, kadangi kai kurie pasirodydavo tik epizodiškai, buvo nemaža ir kaita. Tačiau nuolatos turėdavau nuo 2 iki 5 grupių (24-60 vakų), tačiau budavo tokių metų kai būrelis turėjo net 90 narių. Į metų galą daug jų atkrisdavo, išsigrynindavo ir likdavo tik tikrieji žvejai. Puikiai prisimenu vaikus kurie atėję į būrelį iš 10 pasakytų žodių 9 ištardavo keiksmažodžius, teko turėti vaikų po 12- 14 metų kurių ne vienas tėvas nedirba, o vaikas nesimoko, ateidavo ir tų kurie apskritai neturėdavo ką valgyti. Būrelyje jie visada rasdavo prieglobstį, niekada aš vaikų neskirsčiau į blogus ir gerus, turtingus ar vargšus, kiekviename stengiausi įžvelgti gerą žveją, sportininką. Nė vieno vaiko neišvijau, o kaip tik stemgiausi laikyti kuo arčiau saves, kad ir kokių išdaigų jie būtų iškrėtę. Per visą vadovavimo būreliui istoriją dižiausiais entuziastais laikiau Kadūną (vardo neatsimenu), Martyną Belenavičių, Vytautą Leoną, Nerijų Radomskį. Nuolat Organizuodavome stovyklas vaikams kurios buvo ypatingai populiarios, būtent nuo stovyklų daug vaikų likdavo prie sportinės žūklės.

Kokios buvo pirmosios varžybos kurias organizavote?

Pačios pirmos varžybos vyko Iglės ežere. Apie meškeriojimo subtilybes tuomet nusimanėme nedaug: nežinojome nei subtilių jaukų receptų, nei sitemų. Šėreme bulvėmis ant ko gaudėme jau nebeprisimenu. Tačiau jau tada buvo griežta varžybų tvarka, traukiami burtai, sektoriai, skaičiuojami baudos taškai. Ir rengiant varžybas ir apskritai vedant būrelį labai daug padėjo MŽD vyr. Žuvininkas Valentinas Aleknavičius.

Kokius didžiausius savo būrelio narių pasiekimus galite įvardinti?

Išskirti išskirtinius pasiekimus labai sunku, būrelio nariai daugybę kartų tapo šalies čiampionais bei prizininkais. Galbūt dižiausiomis pergalėmis pavadinčiau Lietuvos moksleivių čiampionate dalyvavusių dviejų komandų užimtas pirmasias vietas, taip pat būrelio vaikų pergalę Lietuvos Jūrinės žūklės čiampionate palangoje, kuomet vieną sykį per metus tose varžybose žvejojantys vaikai, aplenkė daugybę suaugusių, tame tarpe palangiškius, ir tapo šalies čiampionais. Buvusių burelio narių dižiausiu pasiekimu laukau K. Dvylio, V. Leono ir Ž. Ulevičiaus pergalę 2007 metų MŽD čempionate, bei žinoma Sportinės ir mėgėjiškos žūklės klubo „Eko Fishing“ susikūrimą.

Ko galėtumėte palinkėti Dabartiniam būreliui bei jo vadovui?

Norėčiau palinkėti matyti kiekviename žvejuke labai gerą sportininką, o kai vaikai šunybių prikrės labai ant jų nepykt. Svarbiausias palinkėjimas tęst senasias tradicijas ir skinti laurus respublikinėse varžybose. Taip pat pagaliau išplaukti į tarptautinius vandenis.

Ačių už pokalbį.

6 Komentarai + Komentuoti

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida