Saus
19
2011

PAEŽERIŲ KARŠIAI

No Gravatar


Jau kelias dienas besilaikanti temperatura bei lyjantis lietus puikiausios sąlygos baltos žuvies žūklei. Nors jau seniai netego gaudyti karšių bei visai neturiu tam paruoštų žūklės įrankių, nusprendžiu prisidėti prie Vilkaviškiečio Rimo ir pabandyti laimę Paežeriuose, smalsumą dar labaiu skatino tai, kad savaitgalį čia vyks LSŽKL III turas. prie manes prisijungia tėtis ir jau tryse bandome suvilioti plačiašonius.

Mums atvykus ant ledo rimas jau žvejojo. mes įsikūrėme netoliese. Išgrežiau dvi eketes ir su šeryklėle pajaukinau pirmu pasitaikiusiu parduotuvėje rastu žieminiu jauku, tai buvo Faidės jaukas Minijos kuoja. Pirmają eketę jaukinau tik jauku, o į antrąją nuleidžiu ir porciją “matiliaus”. Pradedu žūklę. Gylis apie 8 metrai todėl mažytė ešerinė aviželė  leidžiasi ypač ilgai. kur kas geriau tokiai žūklei pasiruošes rimas traukia žuvį po žuvies. Pirmūjų kibimų sulaukiu ir aš. Pirmoje eketėje viena po kito ant ledo atgula penkio nedidelės kuojytės ir vienas nedidelis karšiukas, po to dar pora kuojų. Tačiau kibimas nestabilus.

  

Pereinu prie antrosios eketės. ir pirmoji žuvis vėl kuojytė, tik jau gerokai didesnė. Vėliau vienas po kito ant ledo gula karšiukai. Nedideli bet kimba ypač aktyviai. Masala griebia dar besileidžiantį, jei pavyksta nuleisti ant dugno – griebia nuo dugno. Nuolat į eketę įmetu po keletą uodo trūklio lervučių, taip pavyksta žuvį pasikelti šiek tiek aukščiau: keletą karšiokų sugaunu per gerą metrą nuo dugno.  Po valandos atvykęs pasižiūrėti Vytas atveža pinkučių. Nusprendžiu paeksperimentuoti ir dugnan keliauja sumustinis: viena balta pinka su trimis sultingais matiliais. Rezultatas tas pats nespejus nuleisti dugnan karšiokas keliauja į viršų, tik gaudant sumuštiniu jie pastebimai didesni. Pažvejoję pora valandų nusprendžiame baigti  - žuvis dar gyva bus galima paleisti.

 

Pasisveriu savo žuvį – per porą valandų 2 kg žuvies, pas Rimą gaudžiusį truputį ilgiau iš pažiūros dvigubai daugiau, tėtis atsineša taip pat pora kg. Taigi tokia smagi antradieninė žūklė ten, kur netrukus šurmuliuos geriausi Lietuvos žvejai, nors didžiųjų keptuvių ir nesugavome, tačiau įdomu kokie bus rezultatai savaitgalį?

 

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida