Vas
17
2010

Poledinės žūklės varžybos Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti

No Gravatar


Poledinės žūklės varžybos Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti

Pergalę parsivežė marijampoliečiai
Ankstų vasario penkioliktosios rytą prie Paežerių ežero( Vilkaviškio raj.) sugužėjo nemažas būrys žvejų profesionalų taip pat ir mėgėjų .Mat čia buvo organizuojamos poledinės žūklės varžybos skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Nors prieš varžybas visą dieną snigo ir jau mažai kas tikėjosi, kad varžybos įvyks. Tačiau, išaušusi nauja diena buvo puiki žvejybai.
Tenka pripažinti, kad surasti varžybų pradžiai paskelbtą  vietą nebuvo paprasta. Ja buvo pasirinkta valčių prieplauka iki kurios kelią gerai žinojo tik vietiniai žvejai, o mums marijampoliečiams teko ne kartą prašyti vietinių gyventojų, kad paaiškintų kur tiksliai reikia važiuoti. Atvažiavę į varžybas buvom maloniai nustebinti, kadangi žvejų susirinko tikrai daug. Iš viso dalyvavo apie penkiasdešimt žvejų. Tarp jų viena mergina.
Varžybų pradžioje žvejai ne buvo supažindinami su taisyklėmis, tiesa, pasirodė keista ir tai, jog niekas netikrino dėžių pažiūrint ar niekas neatsinešė žuvies iš anksto. Netrukus žvejai išskubėjo į varžyboms aptvertą teritoriją. Dalyviai nebuvo skirstomi į sektorius. Susirinkusieji žuvį gaudė individualiai. Jau po dešimties minučių žvejai pastebėjo kokia žuvis šioje teritorijoje kimba. Dažniausiai kibo apie dvidešimt gramų  ešeriukai, pūgžliukai ir kiek mažiau mekšriukų. Žuvies ilgai ieškoti nereikėjo. Suradus tiesiog reikėjo parodyti sugebėjimą suvilioti žuvį, ir kuo daugiau sugauti. Žvejai įvairiais būdais stengėsi suvilioti žuvį: vieni eketėse šėrė lervomis, kiti manais, treti stengėsi surasti tinkamiausią avižėlę. Tenka pripažinti,jog trys valandos skirtos žvejybai pralėkė akimirksniu. Tačiau, kaikurie žvejai per šį laiką nesugebėjo surasti žuvies ir sugrįžti teko tuščiomis…
Pirmai  varžybų daliai pasibaigus buvo pasverta žuvis, pirmieji dvylika dalyvių sugavusių daugiausiai žuvies pateko į finalinį etapą, kuris po pietų pertraukos truko dar vieną valandą. O tuo metu kiti varžybų  dalyviai vaišinosi šilta žuviene, rūkyta žuvimi, arbata, kas norėjo alumi.
Finaliniame etape žvejai stengėsi sugauti kuo daugiau žuvies, mat nugalėtoju buvo renkamas tas žvejys, kuris daugiausiai sugavo tik šio etapo metu. O čia sėkmė labiausiai lydėjo brolius Giedrių ir Vaidą Šalaševičius atvykusius į varžybas iš Marijampolės. Po  valandos sugrįžęs dvyliktukas teisėjams atidavęs  savo laimikį laukė rezultatų.
Kol  teisėjai  sumavo varžybų rezultatus,  dalyviai tarpusavyje dalinosi žvejybos taktika ir įspūdžiais . Netrukus organizatoriai sukvietę žvejus būrin, pradėjo apdovanojimus. Čia visi liko pastebėti.

Pirmąją vietą poledinės žuklės varžybose iškovojo Giedrius Šalaševičius ( ,,EkoFishing ‘‘ klubo narys).

Antroje vietoje nedaug atsilikęs liko Vaidas Šalaševičius ( ,,EkoFishing ‘‘ klubo narys).

Trečioje vietoje pasiliko vilkaviškietis……………………………………

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida