Saus
26
2010

Poledinės žūklės varžybos ŽALGIRIADA 2010

No GravatarPoledinės žūklės varžybos ŽALGIRIADA 2010

Rūksta Elektrėnų kaminai gamindami brangesnę elektrą. Jų fone stovi kelios dešimtys išsirikiavusių žvejų, kurie aptarinėdami žūklės taktiką, ruošdami meškeriojimo įrankius laukia to paslaptingo signalo leidžiančio įeiti į sektorius. Elektrėnuose vyksta eilinės Sporto klubų draugijos „Žalgiris“ varžybos. Šiemet varžybų organizatoriai nepateikė jokių staigmenų: nebuvo nei bėgimo takelių, nei naujų niekam negirdėtų taisyklių, todėl gali pasirodyti, kad nieko intriguojančio ten nebuvo, tuo labiau, kad daugelis sportininkų dalyvavo LSŽKL organizuojamose varžybose. Tačiau buvo ir intriga, buvo įtampa, vyko labai atkakli ir įdomi kova.

Varžybų sąlygos visiems daugiau mažiau žinomos, sektoriai buvo išsidėstyti tose pačiose vietose kaip visose čia vykstančiose varžybose. Taip pat prieš varžybas padarytos treniruotės leido suprasti, kad varžybų metu svarbiausi faktoriai bus žuvies suradimas, prilaikymas žūklės vietoje, bei tinkamas masalo pateikimas.  Avižėlių spalvos, dydžiai buvo tik antraeilis dalykas. Varžybų metu susidarė įspūdis, kad didžiausią įtaką varžybų baigčiai turės teisėjų išgertas alkoholis ir namuose pagauta ir atsinešta žuvis. Nors varžybos vadinamos respublikinėmis, tačiau teisėjai nevaržomi ėjo iš miestelio nešini krepšiais, po sektorius be problemų vaikščiojo pašaliniai žmonės, kai kurie net šunis vedžiojo. Taigi varžybų sąlygas sunkino ne tik spaudžiantis šaltukas, kuris antra dieną einant į sektorius siekė net 28 laipsnius šalčio.

Tenka pastebėti, kad Elektrėnų mariose labai privisę dyglių,  jos visur be perstojo kibdamos erzino visus varžybų dalyvius, kurie kaip išganymo laukė „degtukinių“ ešeriukų.

Tarp žvejų matėsi daug jaunų dar nematytų ir negirdėtų sportininkų, kurie rodė puikius rezultatus. Po pirmo turo net keturias komandas skyrė tik vienas baudos taškas , todėl intriga išliko iki pat paskutinių varžybų minučių. Ir tik apdovanojimų metu pavyko sužinoti pačius stipriausius. Labai smagu, kad tarp jų pateko ir trys „Eko Fishing“ klubo nariai: Remigijus Bobinas, Vytautas Leonas ir Nerijus Radomskis, miestų komandų grupėje iškovoję antrąją vietą.

Apibendrindamas galėčiau pasakyti, kad šios varžybos pakankamai gerai organizuotos, tai tikrai puiki galimybė Lietuvos žvejams mėgėjams pasivaržyti, taip pat puiki priemonė populiarinti sportinę žūklę Lietuvoje, tačiau norėčiau, kad ateityje varžybų organizatoriai organizuodami varžybas pagalvotų ir apie šiokią tokią žūklės kultūrą tiek tarp teisėjų tiek tarp dalyvių. Štai tokie įspūdžiai iš žalgiriados.

Varžybų protokolai:


Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida