Lap
25
2010

R. Barkauskas: be kolektyvo nebus ir rezultato

No Gravatar


Sportinės žūklės pasaulyje esate jau ne vienerius metus, kaip jūsų manymu Lietuvoje keitėsi požiūris į sportinę žūklę pastaruoju metu, kokios tendencijos ateityje?

Požiūris džiugina. Prie tokių sporto šakų, kurių atstovai jau gana seniai dalyvauja aukščiausio lygio pasaulinėse varžybose- kastingo, poledinės žūklės, meškeriojimo plūdine meškere rinktinių prisijungė ir spiningautojai bei karpininkai., šįmet startavę pasaulio čempionatuose. Džiugina ir tai, kad turime pamainą – šįmetiniame pasaulio klubų meškeriojimo plūdine meškere čempionate komandos vidurkis nesiekė 30m. Devyniolikmetė Ugnė Gabija Svirbutavičiūtė pasaulio kastingo čempionate nugalėjo „spiningu į taikinį“ rungtyje, dvidešimt devynerių Audrius Unikas laimėjo prestižinį  „Memorial Serova“ turnyrą Minske.

O neramina dalyvių mažėjimas vaikų ir jaunimo varžybose. Bet, ko gero, ši tendencija pasireiškia visose sporto šakose. Ir gal nėra to blogo kas neišeitų į gera – kas pabandė, tas užsikabino, nebūtinai tik kiekybė turi peraugt į kokybę.

Šiais metais kardinaliai keitėsi Lietuvos sportinės federacijos vadovybė, jos organizuojamos varžybos bei apskritai santykiai su Sportinės žūklės pasauliu, jūs šiuo metu esate laikinai einantis generalinio sekretoriaus pareigas. Sakykite, kodėl sutikote užimti šias daug darbo ir laiko reikalaujančias pareigas?

Taip, LSŽF vadovybė pasikeitė. Vykdomajame komitete iš buvusiosios liko tik Ričardas Adamonis. Neimsiu nagrinėti buvusios vadovybės veiklos, tačiau noriu pabrėžti, kad federacija, tai ypatinga visuomeninė organizacija, per kurią  pagal Sporto įstatymą valstybė remia šios sporto šakos dalyvius. Manau, kad paramą jautė tik kastingo atstovai. O taip neturėtų būti.

Kokios Jūsų manymu LSŽF perspektyvos ateityje, kaip turėtų atrodyti pati organizacija ateityje?

LSŽKL  ir LSŽF giminingos organizacijos. Jų tikslas vienas – ugdyti sportininkus, siekiančius aukšto sportinio meistriškumo, išsiaiškinti stipriausius šalies sportininkus, parengti juos atstovauti šaliai nacionalinėse rinktinėse, populiarinti sportinę žūklę, kaip įvairaus amžiaus bei profesijų žmonių aktyvaus poilsio, sveikatingumo, fizinio išsivystymo bei užimtumo formą. Siekiant šio tikslo Lyga daugiau dirba, siekdama išsiaiškinti stipriausius šalies sportininkus, parengiant juos atstovauti rinktinei. Federacija – ugdant sportininkus ir populiarinant sportinę žūklę.

O kaip turi atrodyti Federacija? Skaidri savo veikla, jungianti visas šalyje esančias sportinės žūklės šakas, tampriai bendradarbiaujanti su Lyga, turinti savą atributiką ir taisykles, sugebanti ne tik panaudoti skirtas  valstybines lėšas, bet ir pateikianti tikslinius projektus bei gaunanti papildomą rėmimą, turinti rėmėjus atskiriems projektams, bendradarbiaujanti su tarptautinėmis federacijomis FIPSed, FIPS-M, FIPSmouche, ICSF ir tarptautine sportinės žūklės konfederacija CIPS.

Neseniai tapote LSŽKL prezidentu, kaip vertinate ankstesnio prezidento A. Paulausko atliktus darbus? Ar tesite ankstesnio prezidento vykdytą politiką? Galbūt turite savo viziją ir LSŽKL netrukus pasieks pirmosios permainos? Kas LSŽKL šiuo metu Jūsų netenkina? Ka norite ir ruošiatės keisti, tobulinti?

Lygos prezidento darbus vertinu gerai, visad buvau jo bendražygis principiniuose dalykuose. Ir Lygai sutikau vadovauti tik vieną kadenciją (du metus, nes manau, kad rotacija yra tikslinga. Kaip ir kiekvienas vadovas turiu savo požiūrį. Manau, kad Lygoje turi būti griežtai apibrėžtos narių pareigos ir teisės. Svarstymui jau pateiktas varžybų organizavimo reglamentas. Reikalingas ir rinktinių sudarymo reglamentas, kuriame būtų aiškiai apibrėžtos narių bei vadovų teisės ir pareigos. Keliu uždavinį – per kadenciją pasiekti, kad pasaulio čempionate sudalyvautų bent vienos šakos jaunimo ar jaunių komanda. Sieksiu tampraus Lygos ir Federacijos bendradarbiavimo. Darbai laukia ir gerinant Lygos internetinį puslapį. Na, bet visi šie dalykai gali likti tik siekiais jei, nepavyks išlaikyti darnaus bendražygių kolektyvo. Tad ir šia linkme laukia darbai.

Paskutiniu metu dažnai pasigirsta įvairių kaltinimų, kad lyga nei federacija nesirūpina jaunimu, moterimis. Kaip vertinate tokius pasisakymus?

Taip, visiškai sutinku, kad šia kryptimi gerinimo galimybės itin didžiulės. Todėl Federacijoje    ir yra sekcija darbui su jaunimu. Savo ruožtu, pažadu visokeriopą pagalbą, dirbantiems šia   linkme. Ir tradicinės „Jaunojo meškeriotojo“ varžybos Kėdainiuose tikrai bus. Grafike jų nėra, nes nepatvirtinta data, bet jos bus.

Dirbate dviejose žūklės organizacijose visuomeniniais pagrindais, dar etatinis darbas. Ar užtenka laiko šeimai? Koks šeimos požiūris į jūsų vykdomą veiklą?

Į pasakymą „ neturiu laiko “ yra geras atsakymas – visas laikas tavo, kaip tu jo gali neturėti. O jei rimtai, tai visa esmė planavime ir organizavime. Man laiko užtenka. Bet be kolektyvo jokio rezultato nebūtų. Visada maniau, kad vadovas – tai koordinatorius, rezultatus rodo ir kalnus verčia kolektyvas.

Žmona gal ir pasirauko kartais, bet iš principo palaiko. Penkiolikmetis sūnus šįmet pirmą kartą iš tarptautinių  sportinės žūklės varžybų grįžo su bronzos ir aukso medaliais, tad jo kolekcijoje apdovanojimai svaresni negu tėčio. Duktė savo spiningą taipogi turi – o Čilėj pagavo visai neblogą jūrinį upėtakį.

Ką galėtumėte palinkėti Lietuvos žvejams?

Žvejams – pagauti savo svajonių žuvį, žvejams-sportininkams – pagauti savo svajonių žuvį per svarbiausias sezono varžybas, kastingistams – tolimų ir tikslių metimų!  Su artėjančiomis šventėmis :)

1 Komentaras + Komentuoti

  • linkiu istvermes ir sekmes Raimundui naujose pareigose, atstovaujant Lietuvos zveju interesus.

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida