Vas
8
2010

Romados taurė 2010

No Gravatar


Romados taurė 2010

Artėjant mūsų klubo organizuojamoms poledinės žūklės varžyboms nebuvo to visiems žvejams, žinomo startinio jaudulio, kurie dalyvauja panašiuose renginiuose. Nebuvo lakstymo po žūklės parduotuves, ieškant Tos avižėlės, To sargelio, nereikėjo šimtąjį kartą peržiūrėti žieminės dėžės turinio, ar viska ko gali prireikti varžyboms yra savo vietose. Bet teko nerimauti dėl kitų svarbių reikalų organizuojant poledinės žūklės varžybas.
Šiemet poledinės žūklės mėgėjams gamta nepašykštėjo ledo, todėl jo storio rengiant varžybas, nerimauti nereikėjo. Reikėjo tik pasirūpinti tik tinkamu varžyboms vandens telkiniu, žvejų informavimu apie varžybas, na ir žinoma apdovanojimais bei prizais.
Paežerių ežeras (Vilkaviškio raj.) klubo narių nuomone puikiai tiko varžyboms, nes gausu jame „varžybinių“ ešeriukų, pūgžlių, taip pat privažiavimas prie vandens telkinio puikus net siaučiant pūgoms. Ežeras yra valstybinis, todėl leidimą varžyboms reikėjo gauti Marijampolės apskrities aplinkos apsaugos departamente, kur labai geranoriškai ir be jokių didelių biurokratinių kliūčių leidimas buvo gautas. Skelbimai apie varžybas buvo iškabinti artimiausiuose miesteliuose, bei žūklės parduotuvėse, kur mūsų nuomone lankosi potencialūs varžybų dalyviai. Varžybų datos specialiai nederinom su kitų Lietuvoje vykstančių poledinės žūklės varžybų datomis, norėdami pritraukti kuo daugiau žvejų mėgėjų, todėl ir žūklės parduotuvėse buvo pasakyta, kad žvejai dalyvaujantys profesionaliose žūklės varžybose dėl apdovanojimų nekovos. Klubas kaip organizatorius pasiliko sau teisę nuspręsti ar gali varžybų dalyvis pretenduoti į apdovanojimus ar ne, be to ir pagrindinio varžybų rėmėjo noras buvo taip skatinti paprastus žvejus dalyvauti varžybose, jungtis į būrelius ir klubus.
Klubas labai džiaugiasi ir didžiuojasi, kad mūsų mieste yra neabejingų žvejams ir žūklės sportui verslininkų, todėl vos tik užsiminus pagrindiniam mūsų rėmėjui, žūklės parduotuvės „ROMADA“ savininkui Irmantui Utmanui, apie norimas surengti varžybas iškarto sulaukėme didelio palaikymo ir net paskatinimo. Labai norime padėkoti klubo ir visų žvejų vardu Irmantui Utmanui, kuris net šiais sunkesniais verslui laikas, skiria lėšų bei prizų žvejų varžyboms, taip suteikia dideles nuolaidas žūklės prekėms klubo „EkoFishing“ nariams.
Važiuojant ryte į varžybų vietą teko šiek tiek nerimauti, dėl dalyvių skaičiaus, nes išlanksto užsiregistravusių nebuvo ir mintyse abejojau, kad varžybos išviso įvyks. Bet atvykus prie kempingo „Kapčius“, kurio savininkas suteikė visas reikalingas sąlygas varžybos pravesti, jau buriavosi nemažas būrelis žvejų ir kaip sakoma: „kaip akmuo nuo širdies nukrito“ – varžybos įvyks. Klubo pirmininkas, Marijampolės jaunųjų žvejų būrelio vadovas Karolis atsivežė savo auklėtinius, kurie jau buvo susitarę susikauti poledinės žūklės rungtyje su iš Veisiejų atvykstančiais jaunaisiais žvejais, prie kurių dar prisijungė ir iš šalia esančio Vilkaviškio miesto atėję keletas jaunųjų žvejų. Taigi, iki registracijos pabaigos jau turėjome užsiregistravusius 26 žvejus suaugusiųjų grupėje ir 23 jaunuosius žvejus. Taigi beliko pasirūpinti, kad varžybos praeitų sklandžiai.
Suaugusieji žvejai varžėsi individualiai, todėl jiems buvo pažymėtas vienas bendras plotas, na o vaikams buvo pažymėti trys sektoriai, nes to pageidavo būrelių vadovai ir jaunieji žvejai varžėsi ne tik asmeniškai, bet ir tarp sudarytų komandų. Kad šiek tiek sulyginti jaunųjų žvejų jėgas ,jei varžėsi dvejose amžiaus grupėse: iki 14 metų ir iki 18 metų.
Bendra rikiuotė, trumpai aptariame varžybų taisykles, patikrinu dėžes, kad nebūtų jose netyčia užsilikusios žuvies… ir žvejai išsibarsto po jiems skirta varžybų plotą. Jau po keleto pirmųjų minučių buvo žvejams aišku kokia žuvis bus dominuojanti varžybų metų. Kibo ešeriukai, sveriantys po 20 gr., bei šiek tiek sunkesni pūgžliai. Žuvis visame plote buvo pasiskirsčiusi daugiau mažiau tolygiai, nes nebuvo didelių žvejų lakstymų ir žuvies ieškojimų, kokius yra man tekę matyti aukštesnio lygio poledinės žūklės varžybose.
Nežinau, kaip varžybų dalyviams, bet man , kaip teisėjui, trys valandos skirtos gaudymui prabėgo labai greitai. Atskirai, kaip kiekvienam sekėsi gaudyti neparašysiu, tai matysis iš varžybų protokolo, tik noriu išskirti du žvejus suaugusiųjų grupėje – tai įspūdingai daug prigaudžiusį Valdą Martišių, kurio treniruotės prieš varžybas leido sugautos žuvies svoriu aplenkti visus varžovus net keletą kartų. Ir noriu taip pat paminėti Lietuvos šaulių sąjungos narę Tomą Eidukevičiūtę, kuri neturėdama aštuoniolikos metų gaudė suaugusiųjų grupėje ir kantriai bandė suvilioti ešeriokus.
Jaunieji žvejai gaudė viena valanda trumpiau, nes būrelių vadovai nutarė neleisti labai sušalti vaikams ir taip gal būt atimti norą užsiimti šiuo sportu. Pasibaigus varžyboms,bei pasvėrus jaunųjų žvejų sugautą žuvį ir kol vadovai skaičiavo rezultatus, vaikai buvo maloniai pakviesti „Kapčiaus“ savininko Algio Žiemio pasišilti jo užeigoje, bei išgerti arbatos. Sušilę vaikai buriavosi prie teisėjų stalo ir kantriai laukė apdovanojimų. Prizus kiekvienam jaunajam žvejui skyrė žūklės parduotuvės „ROMADA“ , kuri taip pat apdovanojo ir suaugusiųjų grupės prizininkus.
Po varžybų dar pasišnekučiavome su Vilkaviškio žvejais dalyvavusiais varžybose, aptarėme rezultatus ir panašių varžybų reikalingumą žvejams mėgėjams, nes norinčių dalyvauti tikrai netrūksta, reikia tik organizatorių ir… rėmėjų.

* – šie klubo “EkoFishing” nariai į apdovanojimus nepretendavo
Nugalėtojai amžiaus grupėje iki 14 metų:

 1. Tomas Ražinskas 660gr.
 2. Tautvydas Žaliaduonis 480gr.
 3. Ąžuolas Karoliukas 480gr.

Nugalėtojai amžiaus grupėje iki 18 metų

 1. Deividas Kelmelis 1000gr.
 2. Mantas Žilevičius 700gr.
 3. Justas Raibikis 660gr.

Varžybų akimirkas užfiksavo Romas Eidukevičius ir Giedrius Šalaševičius

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

 • Akmeninė kerpė
 • Gut Sklep
 • GutMix
 • Marijampolietis
 • Salmolita
 • Vienam gale kablys…
 • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida