Liep
8
2009

Šešupė ties Puskelniais

No Gravatar


Žvejyba upeje su sudurtine meškere,- vienas iš labiausiai man patinkančių žvejybos būdų. Tekantis vanduo  visuomet atrodo daug paslaptingesnis ir gyvesnis, be to niekada negali nuspėti kokia žuvis gali užkibti. Šešupės upė nėra srauni, kai kurios upės atkarpos smarkiai užžėlę vandens augalais, tačiau  vietų kur pažvejoti čia galima surasti ir tikrai neblogų.
Šešupėje ties Puskelniais gausu kuojų, šapalų, aukšlių,lydekų. Mane, kaip žvejį, labiausiai domina kuojos bei karšiai, tačiau pastarųjų šiuo metu itin sumažėjo ir pagaunamas tik vienas kitas. Žvejodamas kuojas dažniausiai naudoju nedidelį kukurūzą ar kviečio grūdą. Gyvų masalų (pinku, uodo trūklio lervų) stengiuosi nenaudoti dėl keleto priežasčių. Pirma, jie prišaukia aukšles, antra,- taupymo sumetimais. Žvejodamas karšius dažniausiai masalui naudoju sliekus.
Kaip pasirinkti vietą, kurioje reikia žvejoti: atvykęs į žūklės vietą visada pasimatuoju gylį. Matuodamas  gylį atkreipiu dėmesį į upės pagilėjimus bei kalniukus, seklumas, įvairius kliuvinius, akmenis. Tai gali būti vietos, kuriose laikosi žuvis. Paprastai kuojos mėgsta laikytis ant upės vagos krašo, kurį  matuojant gylį  nesunku jį rasti. Žvejojant Šešupėje naudoju trumpą 4.5m. sportinę  arba 11.5m. sudurtinę meškerę. Su jomis dažniausiai pasiekiu vagos kraštą.
Jaukas: žvejodamas kuojas ar karšius stengiuosi didesnį dėmesį skirti masalo pateikimui bei pravedimui vandenyje, todėl į jauką daug neinvestuoju. Paprastai ruošiu jauką iš 500 gr. universalaus  jauko  ir 2 kg. žemės, į kurią įdedu dėžutę konservuotų kukurūzų. Viskas sumaišoma ir nedideliais jauko kamuoliukais specialiu jaukinimo kaušeliu nuleidžiama į gaudymo vietą. Gaudant kuojas su teleskopine ar  bolonine meškere, jauką metu ranka į žūklės vietą arba naudoju laidynę. Po kiekvienos sugautos žuvies užmetu nedidelį rutuliuką jauko. Taip žuvis yra pratinama nebijoti jaukinimo triukšmo.
Plūdė: ji priklauso nuo srovės greičio. Šešupėje  aš naudoju ir manau, kad pakanka 1-3 gr. plūdės, skirtos žvejoti kanaluose ar upėse.
Gaudymas: Sumetęs keletą jauko rutulių pradedu žvejybą. Iš pradžių visada gaudau su greitai plaukiančia sistema ir stebiu. Tai lyg savotiška žvalgyba nežinomoje vietoje.  Jei žuvis nenori greitai plaukiančio masalo, tuomet didinu gylį ir žvejoju šiek tiek prilaikydamas masalą  po truputį leisdamas jam plaukti pasroviui.
Sudurtinė meškerė turi labai daug privalumų lyginant su paprasta teleskopine meškere. Ja lengvai gali pakelti masalą nuo dugno, prilaikyti jį  ir savotiškai “ žaisti“ su juo. Žvejodamas sudurtine upėje visuomet turi pranašumą prieš paprastą meškerę su rite.  Tačiau ar jį sugebėsi išnaudoti, – priklauso tik nuo tavęs…
Šešupės  karšiai, sugauti sudurtine meškere…

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida