Geg
11
2011

SKIRVYTĖS UPĖJE STARTAVO 2011 METŲ LSŽKL VASAROS SEZONAS

No Gravatar


2011 m. gegužės 7-8 d. Skirvytės upėje, III – ioje krantinėje, vyko pirmasis Sportinės žūklės klubų lygos (LSŽKL) etapas. Varžybose dalyvavo aštuoni sportinės žūklės klubai ir individualiai besivaržantys sportininkai. Kaip jau tapo įprasta, vis dažniau į LSŽKL organizuojamas varžybas atvyksta užsienio sportininkai iš Latvijos, Baltarusijos ir Lenkijos. Šį kartą iš kaimyninės Lenkijos atvyko net keturi sportininkai. Tai rodo, kad LSŽKL rengiamos varžybos traukia ne tik lietuvius bet ir užsieniečius. Užsienio sportininkams LSŽKL patraukli ir tuo, jog sudaro palankias sąlygas užsieniečiams dalyvauti jų rengiamose varžybose, neįvesdama įvairių apribojimų. Dėl to manytina, kad ateityje, pagerėjus Lietuvos bei kaimyninių šalių ekonominei situacijai, tiek lietuvių, tiek ir užsienio svečių skaičius LSŽKL gali didėti. Tai yra sveikintina, nes didėjanti konkurencija kelia Lietuvos žvejų profesionalumą.

Šiemet LSŽKL pradėjo vasaros sezoną sumažėjusiu dalyvių skaičiumi. Tačiau džiugu, kad daugėja jaunimo. Pasikeitus plūdinės sekcijos vadovui, šiuo metu plūdininkų sekcijai vadovauja Rolfas Bitinas, LSŽKL pradėjo keistis iš išorės. Pagaliau pagaminti žymekliai sektoriams pažymėti, imta kalbėti apie varžybų dalyvio marškinėlių pirkimą, nuolatinių rėmėjų paiešką.

Kas liečia patį varžybų organizavimą, kapitonų pasitarimus ir teisėjus. Didžiausią diskusiją sukėlė karšių gaudymas. Pagrindinis kausimas buvo, ar sugautas karšis varžybų metu turi būti užskaitomas ar ne? Karšių žvejyba šiuo metu Skirvytėje negalima. Dėl to buvo balsuojama ir galiausiai nutarta, kad karšiai nebus įskaitomi. Be abejonės buvo daug nepatenkintų, tačiau, juk vardan didesnės vertybės, siekiant išsaugoti karšių populiaciją, galima atsisakyti laikino malonumo juos žvejoti…

Šiemet LSŽKL, atsižvelgdama į FIPS reikalavimus, viena valanda pailgino varžybų laiką iki keturių valandų. Tuo pačiu padidėjo ir jauko, skirto žuvims jaukinti, kiekis. Jis šiuo metu yra dvidešimt litrų jauko, keturioms valandoms žvejybos. Ekologine prasme, jauko kiekio padidinimas nėra labai gerai tiek žuvims, tiek vandens telkiniui. Siekiant saugoti gamtą, kai kuriose užsienio šalyse jauko kiekis kaip tik yra mažesnis, uždrausta naudoti uodo trūklio lervas, draudžiama po varžybų atlikusius jaukus mesti į vandenį ir pan.

Kaip ir kasmet taip ir šiemet didžiausia LSŽKL problema buvo teisėjai. Laikai sunkūs, sunku rasti kvalifikuotus objektyvius teisėjus, kurie išmanytų taisykles, reglamentą, juo labiau, kad tokių paslaugų neteikia jokia privati firma. Džiugu, kad teisėjų problemą greitai išsprendė organizatoriai, o klubas „Pyla“ sutiko padėti sverti žuvį. Dvi žavios teisėjos atidžiai pamatavo varžybų dalyvių jaukus, kai kuriems dalyviams netgi skyrė įspėjimus. Pagrindiniai pažeidimai – teisėjų kontrolei pateikiamas per didelis jauko kiekis, kuris buvo nupiltas, o dalyviams skirti įspėjimai.

Dėl varžybų organizavimo didesnių problemų nebuvo, varžybos praėjo sklandžiai. Jei tik ne oro sąlygos, kurios buvo ne itin palankios varžybų dalyviams. Didelis vėjas trukdė žvejoti, laužė brangias meškeres, skandino topus, neleido tiksliai pravesti masalo. Ir visai nesvarbu su kuo žvejoji Milo, Daiwa, Sensas ar Trabucco… gamta pasirodė stipresnė nei garsūs meškeres gaminančių firmų vardai.

Kalbant apie klubų pasirodymus, kaip jau buvo minėta, klubų skaičius sumažėjo. Dėl laimėtojo titulo atkakliai varžėsi net keturi klubai, kuriuos po pirmosios dienos skyrė vos vienas taškas. Tačiau ir vėl laimėjo jaunatviškas azartas. Klubas „Pyla“ buvo nepralenkiami ir nugalėjo klubų įskaitoje. Asmeninėje įskaitoje geriausiai pasirodė svečias iš Bialystoko (Lenkija) Darius Zimnevič, kuris surinkęs du baudos taškus laimėjo pirmąją vietą ir puikų „Kotas“ prekybos tinklo prizą.

Nugalėtojo nuotrauka… 

 

I vietos laimėtojas asmeninėje įskaitoje

Dariusz Ziemnevicz ”Eko Fishing”

I vietos laimėtojas klubas

“Pyla”

 

Vytautas Leonas

1 Komentaras + Komentuoti

  • Kadangi nedalyvavau varžybose, nors buvau varžybų vietoje, tai pasidairiau, kas dedasi Lietuvos žvejų Mekoje. Didžiausią įspūdį paliko brakonieriavimo mąstai.

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida