Spal
28
2009

SOS!!! GELBĖKIT VAIKUS!!!

No Gravatar


SOS!!! GELBĖKIT VAIKUS!!!

Baigiantis atviro vandens sezonui vis dažniau pagalvoju apie neišvengiamai ateisiantį naują, kitų metų sportinės žūklės sezoną. Jei atvirai rašau šį straipsnį su nusivylimo kartėliu širdyje. Ne dėl to, kad kažkas šiais metais buvo blogai, gal kaip tik atvirkščiai. Nuostabus sezonas ne tik kaip žvejui pirmą kartą startavusiam stipriausioje šalies lygoje, bet ir kaip komandos vadovui-treneriui, kurio vadovaujama Marijampolės moksleivių komanda pasiekė puikių rezultatų vaikų sportinės žūklės varžybose. Nesvarbu kad jos nėra aukšto lygio, nesvarbu, kad jos nepasižymi dideliu dalyvių skaičiumi. Svarbu tai, kad buvome stipriausi, svarbu tai, kad savo auklėtinius galiu vadinti respublikos čempionais. Teko ne kartą matyti, kaip miesto valdžia spaudžia rankas sportininkams ginantiems miesto vardą, giliai viduje tikėjau, jog ateis ta diena kai jauniesiems meškeriotojams už jų pasiektus rezultatus spaus ranką pats miesto meras. Deja man teko stipriai nusivilti…
Jau nuo vasaros brendo mintis sukurti Lietuvos jaunimo meškeriojimo lygą, kuri apjungtų visas Lietuvoje vykstančias jaunimo meškeriojimo varžybas. Mintis buvo surengti 3-4 įskaitinius turus Juos organizuotų Gargždų „Pyla“ organizuojanti Lietuvos moksleivių meškeriojimo čempionatą, Marijampolės „Eko Fishing“ organizuojanti sportinės žūklės varžybas Marijampolės vaikams, Lietuvos sportinės Žūklės federacija organizuojanti Lietuvos jaunimo meškeriojimo čempionatą, taip pat galėtų prisidėti Kėdainių „Lifosa“ organizuojanti jaunojo meškeriotojo varžybas. Su didžiuliu entuziazmu šią mintį palaikė vaikų klubo „Žvejonys“ vadovas Vytautas Matulevičius, teigiamai mintį vertino ir Marius Baranauskas. Atsirado netgi busimų varžybų rėmėjų. Atrodo nieks netrukdė vizijoms išsipildyti. Tačiau šių metų Spalio mėn. 21 d. Vykusio įstaigos Tarybos susirinkimo metu Marijampolės moksleivių Kūrybos centro direktorė Nijolė Paleckienė pranesė kraupią naujieną: Marijampolės moksleivių Kūrybos centras Bus arba likviduojamas, arba reorganizuojamas labai sumažinant įstaigos materialinę bazę (Įstaiga netektų pastato R. Juknevičiaus g. 28, turistinės stovyklos Palangoje), Taip pat drastiškai panaikinant didžiąją dalį veikiančių būrelių atleidžiant daugelį pedagoginio ir techninio personalo darbuotojų. Iš viso į gatvę būtų išmesta 521 mokinys. Visa tai būtų daroma motyvuojant laikinu lėšų trūkumu savivaldybės biudžete. Pirmasis komentaras dėl žvejų būrelio pasiekė iš Marijampolės savivaldybės direktoriaus V. Tumelio lūpų: yra mieste stiprus žvejų klubas, pasižymintis puikia veikla bei pasiektais rezultatais tegul sau ir auginasi žvejus, panašaus pobūdžio komentarai pasiekė ir kitų būrelių vadovus. Visa savaitę myniau valdiškų institucijų slenksčius deja veltui: pažvejojo kažkokioje baloje, o mums dar reikia juos išlaikyti, žvejot gali važiuot ir su tėvais, į Palangą gali tėvai nusivežt, šiaudus lankstyt gali namuose ir labai daug panašių komentarų buvo tarsi smūgiai žemiau juostos. Tokius valdininkus drąsiai vadinu bukapročiais. Tegul duoda į teismą atlyginsiu moralinę žalą, galės dar vieną limuziną nusipirkti ar pasistatyti namelį vietoj vaikų stovyklos. Tegul. Negaila. Ateityje, manau, uždarysim ir mokyklas, juk netolimoje praeityje vaikus mamos skaityt mokė prie žvakių šviesos, o šiais kompiuterizuotais laikais tai būtų vieni niekai. Taip sutaupytume dar daugiau, galbūt pinigėlių užtektų ne tik pagrindinės miesto aikštės rekonstrukcijai, bet ir privažiavimus iki savų namų išsiasfaltuoti. Tik kam rekonstruoti aikštės, asfaltuoti gatves jei nebus kam jomis vaikščioti? Turbūt pigiau išlaikyti kalėjimus nei įstaigą kuri skatina vaikus tobulėti, padeda jiems nepražūti klaidžiose miesto gatvių labirintuose.
Sunku rašyti, sunku kalbėti. Galiu pacituoti tik vienos savo auklėtinių mamos užduotą klausimą, kurį prašė perduoti miesto valdžiai: Ar savivaldybė nupirks jos vaikui klijų ir maišelį, kad jis turėtu ką veikti vakarais? Taip tokia realybė, nejučia pradedi suprasti kam reikia šaudyti norint įrodyti savo tiesą. Tokia jau ta mūsų Valstybė. Pabaigai norėčiau Paprašyti visų klubų ir apskritai visų organizacijų, kurias pasiekė šis straipsnis raštiškai kreiptis į miesto valdžią ir užtarti niekuo dėtus vaikus, iš kurių atimti lengviausia juk griauti sugebame kiekvienas, o pastatyti deja ne.

Laiškus siųskite asmeniškai man adresu: Žiedo 10a-6, Marijampolė LT-68301.

Išsamesnė informacija el. paštu: kdvylys@gmail.com

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida