Vas
28
2009

Sportinės žūklės klubų lygos susirinkimas Kėdainiuose

No Gravatar


Sportinės žūklės klubų lygos susirinkimas Kėdainiuose arba kaip svajonė tapo realybe

2009.02.26. Kėdainiuose vyko Lietuvos sportinės žūklės klubų lygos konferencija. Joje dalyvavo „Vokės“, „Meškerės Brolių“, „Druskonio“, „Žvejo tako“, „Pylos“, „Žemaitijos žvejų asociacijos“, „Šlakio“, „Lifosos meškeriotojų klubo“, „Meknės“, „Fortūnos“ žūklės klubų atstovai,o taip pat naujai įsikūrusių „Salmo Kaunas“ ir „EkoFishing“ žūklės klubų atstovai.

Konferencijos pradžioje buvo svarstomas naujai įsikūrusių klubų priėmimo į LSŽKL klausimas, klubams leista trumpai save pristatyti, vėliau vyko diskusijos ir balsavimas. Pirmieji savo klubą pristatė SMŽK „EkoFishing“ atstovai. Klubo pirmininkas Karolis Dvylys trumpai apžvelgė klubo istoriją ir veiklą. Po to, buvo karštos diskusijos dėl to, ar naujai įsikūręs klubas gali startuoti lygoje nemokamai pirmus metus. Dėl to visi dalyvavę klubai išsakė atskiras nuomones. Nuomonės buvo labai įvairios. Vieni klubai siūlė leisti dalyvauti nemokamai, kiti siūlė mokėti simbolinį mokestį, treti, – mokėti visą kainą. Už tai, kad klubas galėtų startuoti nemokamai balsavo 8 klubai, 1 prieš, 1 susilaikė. Nutarta: SMŽK „Ekofishing“ leisti pirmus metus dalyvauti sportinės žūklės klubų lygoje nemokamai.

Visiems buvo pristatytas ir naujai įsikūręs klubas „Salmo Kaunas“. Klubas vienijantis ne tik žvejus buvo sudarytas iš naujai atėjusių narių bei SŽK „Šlakis“ narių. Klubo pirmininkas Silvestras Kavaliauskas. SŽK „Šlakis“ paskelbė, kad laikinai sustabdo savo veiklą dėl lėšų trūkumo ir prisijungia prie „Salmo Kaunas“. Už tai, kad klubas mokėtų startinį mokestį balsavo 9 klubai, 1 susilaikė. Nutarta: priimti klubą „Salmo Kaunas“ į LSŽKL, mokant nustatytą startinį mokestį.

Po balsavimų buvo paskelbta, kad klubas „Mūsų“ lygoje greičiausiai nedalyvaus. Nuo šiol lygoje yra vienuolika klubų: „Vokė“, „Meškerės Broliai“, „Druskonis“, „Žvejo takas“, „Pyla“, „Žemaitijos žvejų asociacija“, „Lifosos meškeriotojų klubas“, „Meknė“, „Fortūna“ „Salmo Kaunas“ ir „EkoFishing“.

Toliau kalbėjo Lygos prezidentas Aurelijus Paulauskas. Jis trumpai apžvelgė Lygos istoriją, taisykles, palygino Lygą su valstybe, dėl jos stabilumo. Buvo prisimintas pirmasis Lygos prezidentas P. Aksomaitis ir visi vėliau vadovavusieji Lygai prezidentai. A. Paulauskas išreiškė savo apgailestavimą, kad Lyga nesulaukia pasiūlymų iš klubų dėl taisyklių tobulinimo, tačiau pasidžiaugė, kad į Lygą įsitraukia vis daugiau naujų veidų. Buvo aptartas Lietuvos rinktinės pasirodymas pasaulio čempionate Lenkijoje, pasidžiaugta Lietuvos rinktinės iškovota garbinga 5 vieta. Padėkota visiems padėjusiems Lietuvos rinktinei per Pasaulio čempionatą, rinktinės rėmėjams, delegacijos nariams, visiems atvykusiems palaikyti rinktinę.

Buvo sprendžiama dėl rinktinės formavimo tvarkos. Nuspręsta Lietuvos rinktinę formuoti iš 5 geriausiai pasirodžiusių per sezoną narių + 1 narys pasirenkamas iš dešimtuko. Dar viena naujovė buvo ta, kad nuo šių metų sezono, klubo komandą, kuri dalyvaus varžybose sudarys ne trys kaip anksčiau, o keturi žmonės. Startinis varžybų mokestis liko nepakitęs – 1000 litų komandai vasaros sezono metu ir 600 litų žiemos sezono metu.

Svarstant vasaros varžybų datas ir vietas, buvo atsižvelgta į Olandijoje vyksiantį Pasaulio čempionatą. Telkiniai buvo renkami atsižvelgiant į panašias sąlygas t.y. nedidelė srovė, kanalas arba upė, tolimo užmetimo meškerė ir kitus faktorius.

Didelė diskusija vyko dėl to, ar galima dėti skystus ir sausus jauko papildus į jauką varžybų metu. Dėl to nebuvo vieningos nuomonės. Šį klausimą pažadėjo artimiausiu metu atsakyti lygos prezidentas.

SMŽK „EkoFishing“ dėkoja visiems palaikusiems klubą konferencijos metu.

SMŽK „EkoFishing“ vardu Vytautas Leonas

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida