Bal
29
2011

SUDURTINĖ. SEZONO ATIDARYMAS TEKANČIAME VANDENYJE.

No Gravatar


 

Sudurtinė. Sezono atidarymas tekančiame vandenyje, Neries upėje. Kaip jau tapo tradicija, kad sezoną su sudurtine meškere pradedu žvejyba upėje. Šį kartą pasirinkau Neries atkarpą žemiau Vilniaus, ties Dūkštų miesteliu. Vietovė gana įspūdinga, netoli stūkso Karmazinų pilkapiai. Pro juos siauru keliu nusileidžiu iki pat upės ir sustoju. Pirmas įspūdis priėjus prie vandens nuteikė optimistiškai. Vanduo truputį pakritęs, tačiau kartas nuo karto pasirodydavo virš vandens ratilai, kurie išduodavo, jog žuvis maitinasi.

 

Neries upė visada buvo ir tikriausiai liks viena paslaptingiausių upių, kuriose teko žvejoti. Neryje nėra pastovumo. Gaudyti ištisas keturias valandas kažin ar būtų lengvai įveikiama užduotis bet kuriam žvejui. Tačiau teisingai suplanavus žūklę, įmanoma viskas.

Žvejybą pradedu jaukinimu kaušeliu. Jokio triukšmo, jokio žuvies baidymo. Viskas tikslu ir paprasta. Naudoju keturių gramų diskinę plūdę, po to ją pakeičiu į nedidelę dviejų gramų lašo formos plūdelę.

Praeina geras pusvalandis, jokio kibimo nėra. Po nepilnos valandos pirmas kibimas ant trūklių. Kuoja. Jų sugaunu keletą.

Kibimas

Kibimas tęsiasi geras dvi valandas ir žuvį pavyksta išlaikyti. Po to seka pauzė. Dedu slieką. Nieko.  Užmaunu trūklius ir…. karšis… atrodo viskas taip kaip turi būti.

 

 

Nustumiu keletą kaušelių jauko. Žuvis po truputį pasisotina, kibimai pasidaro labai atsargūs. Jaučiu, kad žuvis tolsta ir galiausiai kibimai visai nustoja. Jaukink kiek nori, daryk ką nori kaip sakoma…. tusčia. Renkuosi daiktus ir vėžiauju namo. Tokia ta pavasarinė žūklė sudurtine.

 

 

Vytautas Leonas

Eko Fishing”

Naujausi straipsniai

Apie Autorių:

Ekofishing team

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida