Lap
17
2010

SVEČIUOSE PAS VILKAVIŠKIO ŽVEJUS

No Gravatar


Skaitydamas Lietuvos interneto puslapius apie žūklę plūdine meškere, jos subtilybes ir paslaptingus jaukų receptus pasigendu vieno… Paprasto straipsnio apie paprastus žvejus. Taigi, kaip gyvena žvejai mažesniuose miesteliuose, ką ir kaip jie žvejoja? Šį kartą mūsų reportažas apie Vilkaviškį, Kastinės kanalą, kuriuo Širvintos upės vanduo įteka į Paežerių ežerą.

Nuvykę prie Kastinės susitinkame su geru mūsų pažįstamu vilkaviškiečiu Raimondu Matusevičiumi. Ant kranto matyti stoviniuojantys žvejai. Kai kur sustoję petis į petį, kaip senais gerais laikais. Vietiniai juokauja, kad reikia tik diplomų ir varžybos garantuotos. Raimondas Matusevičius Kastinėje dažnas svečias. Jis nuolat čia žvejoja aukšles. O dauguma vietinių jas itin vertina, dėl jų gero skonio.

Raimondas į aukšlių gaudymą visuomet žiūri rimtai: jis ruošia 4 arba 5 meškeres, žvejoja taip, lyg vyktų varžybos. Jis turi savitą aukšlių gaudymo stilių, dinamišką, ir nuolat jį tobulina. Aukšlių žvejyboje  Raimondas naudoja savo gamybos plūdes.

Pasiruošimas

Savos gamybos plūdės

Man labiau patinka žvejoti kuojas, todėl sistemėles naudoju paruoštas žvejybai prie dugno. Šia žvejybai ruošiu dvi sportines meškeres, trijų ir keturių su puse metro.

Nusprendžiame gaudyti dvi valandas. Raimondas abi valandas žvejoja aukšles, aš vieną valandą žvejoju tik kuojas ir ešeriukus, likusią valandą gaudau tik aukšles. Jaukai patys paprasčiausi. Aukšlės reaguoja į bet kokį jauką. Tuo tarpu norint pagauti kuoją reikia pasukti galvą kaip ją privilioti per tokį didelį aukšlių būrį. Dėl to pasirenku paprastą juodą kurmerausio žemę į kurią įdedu uodo trūklio lervų. Štai toks jaukas netraukia aukšlių ir vilioja kuojas, karšiukus ir ešerius. Raimundas nuolat jaukina, ir aukšlės pas jį yra beveik visą laiką. Tuo tarpu kuojos kimba žymiai rečiau, retkarčiais masalą reikia patampyti į šonus, kad ji užkibtų.

Žuvis keliauja į krantą

Taktika

Vietiniai žvejai, kurie vaikščioja krantu prie mūsų trumpam stabteli, paklausia ant ko žvejojam? Raimondas visiems nešykšti patarimų kaip reikia pagauti ir net duoda savo paslaptingo jauko, kad ir šie pagautų viena žuvimi daugiau. Po kiek laiko jie grįžta patenkinti ir dėkoja už patarimus. Štai tokie Suvalkijos žvejai.

Laimikis

O  mes savo žvejybą baigiame. Po dviejų valandų pasveriame savo laimikius ir paleidžiame atgal. Mano svoris 2800 gr., Raimondo 4300 gr. Yra kur tobulėti, sako Raimondas. Ir dar tikisi šiemet ne kartą čia sugrįžti sugauti rudeninių aukšlių.

Vytautas Leonas

Eko fishing

3 Komentarai + Komentuoti

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida