Grd
27
2010

ŽŪKLĖ SUVALKIJOJE. ALVITO EŽERAS

No Gravatar


Sveiki žvejai,

Šį kartą ekofishing.lt reportažas apie žvejybą Alvito ežere. Alvito ežeras telkšo pačiame Alvito kaime (Vilkaviškio r. sav.),  ir nuo Vilkaviškio miestelio nutolęs septynis kilometrus. Ežeras nėra didelis, giliausia vieta siekia apie 4 metrus gylio. Dominuojanti žuvis kuoja, ešerys, lydeka. Žvejyba Alvito ežere yra mokama ir šiuo metu kainuoja 5 litus dienai. Prie ežero patogu privažiuoti, yra nemokama automobilių stovėjimo aikštelė. Greta ežero praeina pagrindinis kelias į Kaliningradą. Alvito ežere daug gyvo maisto, jame nuo seno vietiniai verslininkai plauna uodo trūklio lervas.

Vandens malūnas

Vietiniai žvejai

Žvejybą pradedame nutolę nuo kranto apie 60 metrų. Gylis šioje vietoje siekia apie keturis metrus. Išsigręžę eketes leidžiame į vandenį avižėles. Netrukus prasideda pirmieji kibimai. Sargelis suvirpa, pakyla į viršų ir nedidelė kuoja jau spurda ant ledo. Kimba visiems. Nepaisant didelio vėjo ir krentančios oro temperatūros, žuvis kimba gan agresyviai. Pasitaiko vienas kitas ešerys.

Kuoja

Po geros valandos žvejybos nusprendžiame eiti arčiau kranto ir paieškoti didesnių ešerių. Ežero pakraštyje auga plati nendrių juosta. Nuo jų gan greitai gilėja. Čia sutinkame vietinius žvejus, žvejojančius žieminėmis blizgutėmis. Deja, dideliu laimikiu niekas negali pasigirti. Žvejoti pradedu nuo pačių nendrių ir einu gilyn, kol randu pirmuosius ešerius. Pirmąjį ešerį sugaunu apie 20 metrų nuo kranto, 3 metrų gylyje. Po jo, toje pačioje eketėje, sugaunu dar tris sprindinius ešerius. Nustojus kibti, gręžiu aplink ir sugaunu dar keletą ešerių. Po to einu gilyn, tačiau kuo toliau nuo kranto, tuo ešeriai mažesni.

Ešerys

Po pietų nusprendžiu grįžti į ežero vidurį ir tęsti kuojų žvejybą. Vos tik įleidus avižėlę iš karto seka kibimas. Kuojos ir toliau kimba, nepaisant, kad šąla. Po keletos minučių sargelis lėtai nulinksta ir pajaučiu didelę žuvį, kuri paprašo papildomo valo. Po atkaklios kovos žuvis atsikabina nuo kabliuko… galima tik spėlioti kokia žuvis buvo užkibusi. Praėjus minutėlei sugaunu „delninę“ kuoją, po jos dar keletą ir baigiu žvejybą.

Laimikis

Žvejybos metu gaudžiau įvairių dydžių ir formų avižėlėmis. Tačiau  geriausiai šiandien kibo ant auksinės spalvos šratelio. Norite ir jūs smagiai pažvejoti? Atvykite į Alvitą!

Iki sekančių susitikimų ant ledo!

Vytautas Leonas

Ekofishing.lt

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida