Saus
10
2011

ŽŪKLĖ SUVALKIJOJE. PAEŽERIŲ EŽERAS

No Gravatar


Iš straipsnių ciklo „Žūklė Suvalkijoje“

Sveiki poledinės žūklės mėgėjai,

Šį kartą ekofishing.lt savo reportaže papasakos apie žūklę Paežerių ežere. Taip taip.. šis ežeras tikrai girdėtas daugeliui Lietuvos žvejų sportininkų ir yra vertinamas kaip kaprizingas ir priverčiantis mąstyti, norit sugauti žuvį, vandens telkinys. Vos už keleto savaičių ant šio ežero vėl rinksis ir šurmuliuos geriausi Lietuvos poledinės žūklės meistrai, nes čia vyks paskutinįsis, trečiasis Lietuvos poledinės žūklės čempionato turas.

Paežerių ežeras telkšo per du kilometrus nutolęs nuo Vilkaviškio miestelio. Greta ežero praeina pagrindinis kelias į Kaliningradą. Dėl to čia galima patogiai privažiuoti, pasistatyti automobilį šalikelėje ar užsukti į kempingą „Kapčius“. Jame patogu apsistoti jeigu atvykstate ilgesniam laikui. Ant Paežerių ežero kranto stovi unikaliausias XVI-XVII amžiaus Sūduvos krašto dvarų kultūros paveldo objektas, turintis istorinę, architektūrinę, urbanistinę ir kraštovaizdinę vertę,- Paežerių dvaro sodyba. Dvaro ansamblis, kaip respublikinės reikšmės kultūros vertybė, vertinamas kaip vienas raiškiausių perėjimo iš baroko į klasicizmą laikotarpio dvarų sodybų ansamblių Lietuvoje.

Paežerių dvaro sodyba

Su Paežerių ežeru susipažinau pernai, kuomet čia vyko sportinės žūklės klubo „Eko Fishing“ organizuojamos varžybos. Iki to laiko jame žvejojau tik kartą, dar būdamas vaikas. Iš vietinių žvejų pasakojimų sužinojau, kad ežeras dosnus dideliais karšiais. Juos vietiniai žvejoja ne tik vasarą, bet ir žiemą. Ežere dominuojanti žuvis – kuoja, raudė, nedideli karšiai, aukšlė, ešeriai, pūgžliai. Rečiau pasitaikančios žuvys – lynas, šapalas, karosas. Žuvų pasiskirstymas ežere nevienodas. Jis priklauso nuo kranto reljefo, gylio ir vyraujančio vėjo. Viename ežero krante labiau dominuoja kuojos, kitame, apaugusiame meldais,- raudes. Aukšlių kibimas ežere priklauso nuo vėjo krypties, šapalai labiau laikosi arčiau Kastinės upės, ešeriai ir pūgžliai plaukioja mišriuose būriuose, kurie nuo kranto į gylį nutolę labai skirtingai. Plėšrios žuvies pagausėjijmas jaučiamas ežero senvagėje.

Pastačius pylimą ežero vanduo buvo dirbtinai pakeltas. Dėl to dalis greta esančių pievų atsidūrė po vandeniu. Šiose vietose ežero dugnas yra lygus ir siekia apie 2,5 m. Būtent šioje vietoje ir pradedu šiandienos žūklę. Vasarą šioje vietoje vyko Lietuvos sportinės žūklės klubų lygos turas. Žiemą čia niekas nežvejoja, nes didžioji dauguma šio ežero žvejų gaudo plaukiojančius gilumoje Karšius.

Žvejybos pradžioje išgręžiu dešimt ekečių, kas antrą eketę pajaukinu. Eketes gręžiu nuo pat kranto linijos ir po truputį einu gilyn. Pirmoji žuvis užkimba už 40 metrų nuo kranto. Krentančią žemyn avižėlę griebia sidabrašonė kuoja. Po jos iš karto sugaunu dar keletą. Visas kuojas sugaunu iš pajaukintos eketės, sidabro spalvos avižėle.

Kuoja

Einu gilyn. Eketes grežiu kas aštuoni metrai viena nuo kitos, keičiu avižėles, tačiau žuvies nėra. Nuėjus apie šimtą metrų nuo kranto vėl sulaukiu kibimo. Užkimba nedidelis ešerys. Šį kartą jį suviliojo auksinės spalvos avižėlė. Įleidus į vandenį avižėlę iš karto seka kibimas ir dar vienas ešerys spurda ant ledo. Atrodo, kad netoliese yra nedidelis burelis ešerių. Bandau pajaukinti uodo trūklio lervomis. Ešeriai pasibaido ir nuplaukia. Grežiu eketes ir keliauju dar giliau.

Apie 150 metrų nuo kranto surandu būrelį ešerių kibimai seka vienas po kito. Čia avižėlės spalva jau neturi didelės įtakos. Šį kartą daugiausiai ešerių sugaunu ant juodos spalvos avižėlės. Po kurio laiko kibimai nustoja. Ešerių būrelis pradeda trauktis į šoną. Pasitraukiu ir aš. Gręžiu naujas eketes ir vėl kibamas. Kimba nedideli ešeriai ir pūgžliai. Ešerių žūklei naudoju meškerėlę su trumpu sargeliu.

Meškerėlė su trumpu sargeliu

Pūgžlys

Bandau ekspermentuoti. Ant kabliuko dedu raudonos spalvos pinkas. Žuvis vis tiek atakuoja avižėlę, kiek atsargiau, tačiau kimba. Sugaunu tiek pūgžlių, tiek ir ešerių.

Ešerys

Pradėjus spausti šaltukui rengiuosi vykti namo. Važiuodamas namo apmąstau šiandienos žūklę ir džiaugiuosi, kad smagiai pažvejojau ir gerai praleidau laiką.

Laimikis

Naudodamasis proga noriu pasveikinti visus Lietuvos žvejus su Naujais žūklės metais ir palinkėti niekada neprarasti optimizmo, nepasiduoti žiemos šalčiams ir kuo daugiau žvejoti, žvejoti, žvejoti….  iki sekančių susitikimų!

Vytautas Leonas

ekofishing.lt

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida