Grd
2
2010

Žuvų elgesys: Lydeka

No Gravatar


Daugelis žvejų atvykę žvejoti stengiasi nuspėti koks šiandien bus žuvų elgesys, ant ko kibs ir pan. Dažnai pasitikriname mėnulio fazę, slėgį, vėjo kryptį bei stiprumą, oro ir vandens temperatūrą, o kai kas gal dar daugiau, tačiau ar visada įvertiname natūralų, pačių žuvų elgesį vykstant natūraliems konkurenciniams procesams tarp pačių žuvų bei kitų organizmų gyvenančių vandenyje? Ar mūsų pačių elgesiu ant kranto daromą poveikį? Paskutinius keletą mėnesių atikinėjau stebėjimus susijusius su žuvų elgesiu esant tam tikroms situacijoms bei skirtingais aplink vykstančiais procesais. Į mokslinius atradimus tikrai nepretenduoju bet gal keletas pastebėjimų pasitarnaus vienoje ar kitoje situacijoje.

Lydeka

Kiekvienas esame susidūrę su situacija žūklės vietoja atsistoja lydeka ir iki tol puikiai kibusi balta žuvis dingsta ir toli gražu ne kiekvienam j pavyksta prisivilioti atgal. Lydekai išvyti prigalvojama įvairiasių būdų: nuo spiningavimo iki plytos metimo vandenin. Kai žvejojama savo malonumui turbūt pats geriausias sprendimas sugautį lydeką spiningu ar gyva žuvele. Tačiau ką daryti kai žvejoji varžybose.

Baltos žuvies susitelkimo vietoje pasirodžius plėšrūnui, taikių žuvelių elgesys iškarto pasikeičia, iš aktyvių ir viską ryjančių, jos pasidaro pasyvios ir labai atsargios, tačiau nuo maisto toli jos neplaukia. Dažniausiai kartu besimaitinę žuvys susitelkia į mišrius bendrus būrelius, kuris tampa pasyvus ir labai jautriai reaguoja į kiekvienos būrio žuvelės judesį. Jei bent vienas žuveliokas padaro staigesnį judesį taip pat staigiai pakrinka ir visas būrelis, tačiau taip pat greitai ir sugrįžta atgal į krūvą. Nors jos maitintis nenustoja, tačiau tai daro ypač atsargiai, jei netoliese atsiranda tinkamo maisto jos palike būrį gretai priplaukia, pagauna skanumyną ir staigiai plaukia atgal, labai dažnai maistą išspjaudamos. Vietoja gulintis ir nejudantis maistas dažniausiai lieka nepaliestas, o atakuojamas tik besileidžiantis, retkarčiais ant dugno besirangantis maistas. Balta žuvis visada laikosi už lydekos uodegos, niekada neplaukia ties šonais, ypač galva. Jei lydeka keičia savo poziciją visada ją keičia ir kitos žuvys. Tai negalioja tik pūgžliams, gružliams ir karosams. Pūgžliai į lydeką beveik nereaguoja ir plaukioja bei maitinasi kaip anksčiau, visiškai nekreipdami demesio ar ten lydekos galva ar uodega. Taip pat lydekos nebijo karosas jis išlieka judrus ir plaukioja visur tik jo apetitas žymiai susilpnėja. Gružlys dažniausiai guli ant dugno ir beveik nejuda, valgo jei maistas šalia, toli stengiasi neplaukti ir labiau primena negyvus. Išvaryti lydeką iš jaukinamos vietos labai sunku. Jei ant kranto yra bent koks šurmulys tai padaryti bus įpatingai sunku, nes tuomet lydeka nereaguoja į nieką. Ją drasiai galima stumti su pagaliu jei pasiektume galėtume paliesti ranka, o tokios priemonės kaip plytos metimas dažniausiai sukels priešingą reakciją lydeka atsigula ant dugno ir judėti pradeda gerokai po to kai šurmulys baigiasi.

 

3 Komentarai + Komentuoti

  • labai įdomus ir vertingi pastebėjimai. didelis ačiū :)

  • matau, kad ne vieną valandą per būrelio užsiėmimus praleidai į akvariumą jūsų žiūrėdamas. Gal net vardus žuvys jau turi ? :)

  • ai kartais smagu pamedituot, zuvys dar vardu neturi ir joms uzsalus lesui iskilo gresme tapti masalu :)

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida