Spal
17
2009

ŽVEJYBA BARAGINĖS TVENKINYJE SU MATCH TIPO MEŠKERE

No GravatarSveiki meškerės broliai. Atėjo ruduo ir visi jau ruošiasi didelių lydekų žvejybai. Vis  mažiau vietų  lieka mums, plūdininkams, kuriose dar galima sugauti baltos žuvies…
Nežiūrint to, nusprendžiau išvykti pažvejoti į netoli Marijampolės esantį Baraginės tvenkinį. Kadangi norėjosi pailsėti po Olandijoje vykusio pasaulio čiampionato, nusprendžiau pasiimti “match” meškerę ir išbandyti naujas “cralusso  sensityve“ modelio plūdes. Šią plūdę pasirinkau atsižvelgdamas į jos skriejimo nuotolį ir į vyraujančią žuvies rūšį Baraginės tvenkinyje. Ilga, jautri plūdės sensityve antena turėjo puikiai rodyti karšio kibimą.
Žvejybą pradėjau vidurdienį. Rudens dienos pakankamai šaltos, saulė tik vidurdienį įšildo jau vėstantį vandenį, todėl šiuo metu geriausias žuvies kibimas yra per pietus ir saulei pasiekus horizontą – temstant. Atvykęs prie tvenkinio iš karto pasimatavau gylį. Susiradau pakankamai didelį kalniuką, ant kurio gylis siekė apie 1.3-1.4 m. Būtent šioje vietoje vanduo įšyla greičiausiai. Taigi, vieta pasirinkta, gylis išmatuotas. Pastatau žvejybinę platformą, kad gaudymas butų pilnavertiškas ir einu ruošti jaukų. Šios žvejybos metu nutariau išbandyti “Trabucco Super Bremes“, tamsiai rudos spalvos jauką, į kurį papildomai įdėjau juodos, per sietelį išsijotos žemės, truputį coco belge priedo, arachido riešutų ir įpyliau skystos melasos. Jaukas pakankamai riebus, todėl labai įdomu kaip jis vilios žuvis.
Žvejodamas “wagler” tipo plūdėmis, atsižvelgdamas į gaudymo gylį, plūdę tvirtinu stacionariai. Prisipažinsiu, nelabai mėgstu slankiojančias plūdes, todėl džniausiai renkuosi tokius vandens telkinius, kur gylis siekia iki 3 metrų. Pati gaudymo sistemėlė yra suvyniota ant atskiro „matavilo“ ir prikabinama prie pagrindinio skestančio valo paprasčiausiu sukučiu ir karabinu. Sistemėlės valas yra plonesnis nei pagrindinis valas. Jį renkuosi skaidrios spalvos, nes jis mano manymu ne taip baido žuvį. Pavadėlio ilgis 40 cm., kabliukas 14 Nr. klasikinės formos.

Pradedu jaukinti. Su laidyne nušaunu apie dvidešimt nedidelių jauko rutulių 35 metrų nuo kranto atstumu.  Stengiuosi pataikyti į 1,5 kvadratinio metro plotą. Pavyksta. Prdedantiems žvejoti “match” meškere rekomenduočiau įsigyti laidynę, liaudyje žinomą kaip „ragatkę“. Renkantis laidynę reikėtų atkreipti dėmesį į jos gumas, atidžiai pasižiūrėkite ar jos nėra surūkę. Tam reikia įtempti laidynę ir gumos įtrūkimai matosi. Gumos minkštumas taip pat turi didelę reikšmę. Daugelis gamintojų gamina tam tikros spalvos gumas, kurios skirtos skirtingiems šaudymo nuotoliams. Kai kurie gamintojai nurodo laidynės šaudymo nuotolį ant laidynės pakuotės. Norintiems turėti vieną universalią laidynę, patarčiau įsigyti “sensas” firmos laidynę su reguliuojamu šaudymo atstumu. Pats naudoju šią laidynę ir tikrai esu patenkintas. Laidynė šauna pakankamai tiksliai. Nusprendusiems įsigyti laidynę patarsiu, papildomai įsigykite užveržėjų ir iš karto juos pakeiskite nuo laidynės nuimdami senuosius. Taip išvengsite įvairaus gamybinio broko, kai įtempus gumą ji nuslysta nuo laidynės laikiklio. Dar vienas dalykas į kurį reikėtų atkreipti dėmesį tai – jauko krepšelis. Jis turi būtį pakankamai didelis, kad galėtumėte įdėti jauko rutulį.
Taigi, jaukas jau paruoštas ir pradedu žvejoti. Pagrindinis masalas Baraginės tvenkinyje uodo trūklio lerva. Šį masalą labai mėgsta ten gyvenantys karšiai. Karšių dydis tvenkinyje nėra įspūdingas. Dažniausiai pasitaiko 300 -400 gramų karšiai, tačiau pasitaiko ir iki pusantro kilogramo sveriančių  gražuolių. Žvejyba match meškere  nėra sudėtinga. Masalas paguldomas ant dugno ir belieka laukti kibimo. Laukiu beveik valandą laiko. Pirmas kibimas ir karšis keliauja į krantą. Nušaunu papildomai jauko rutulį. Vėl kibimas ir dar vienas karšis. Žvejodamas savo malonumui visuomet stengiuosi ekspermentuoti. Tai daryti patariu ir jums, šio straipsnio skaitytojams. Žvejyboje nėra vienos nustatytos taisyklės, kuri visuomet garantuos jums laimikį, todėl kiekvieną kartą reikia ieškoti sėkmės recepto, kurį suradus jūs ne tik sugausite daugiau žuvies, bet ir pažengsite į priekį, išmoksite galvoti, įgysite naujos patirties. Šios žvejybos metu stebėjau, kaip žuvis veikia jaukinimas ir garsas.

Po kiekvienos ištrauktos žuvies kaskart iš laidynės nušaudavau po jauko rutuliuką ir stebėjau ar žuvį baido į vandenį krintantis jauko garsas. Žvejybos eigoje  paaiškėjo, kad žuvis kaskart noriai imdavo masalą po to, kai gaudavo jauko. Ir atvirkščiai, jeigu kurį laiką nejaukindavau, žuvis pasitraukdavo ir kibimo nebuvo. Ir tik nušovus papildomai jauko, žuvis iš karto nardindavo plūdę. Taigi, po žvejybos nusprendžiau, kad Baraginės tvenkinyje žuvį traukia garsas. Jeigu važiuosite žvejoti į savo mėgstamą vandens telkinį, būtinai pabandykite atkreipti dėmesį į šį faktorių, jis jums gali atnešti sėkmę. Apie naujas “Cralusso” plūdes pasakysiu viena: Tai pačios geriausios plūdės, kurias teko bandyti. Jos yra labai jautrios ir ypatingai atsparios dėl savo unikalios technologijos. Patariu pabandyti visiems.

Parašyti komentarą

Jūs turite prisijungti į komentuoti.

Trumpos naujienos

Jungtis prie mūsų Facebook

Rėmėjai

  • Akmeninė kerpė
  • Gut Sklep
  • GutMix
  • Marijampolietis
  • Salmolita
  • Vienam gale kablys…
  • Žvejo stotelė

Login

hostingas su 10% nuolaida